Eesti Ornitoloogiaühing
Veski 4, Tartu 51005E-posti aadress: eoy@eoy.eeTelefon: +372 742 2195Töötajate kontaktidFacebook: www.facebook.com/ornitoloogiayhing
Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja värskest numbrist saab lugeda aasta linnust kuldnokast ja tänavu sajandat aastapäeva tähistava ühingu taassünnist 1990. aastatel.
Aasta linnust kuldnokast kirjutavad nii Margus Ots artiklis "Aasta lind on kevadekuulutaja kuldnokk" kui ka Markko Gerassimov, kes tutvustab noortenurgas oma uurimistööd "Veebikaameraga pesakast kuldnokkade pesitsuse uurimiseks".
Raivo Mänd, kes oli ornitoloogiaühingu juhatuse esimees aastail 1991–1994, meenutab ühingu taassünniga seotud väljakutseid ja olulisemaid seiku.
Rubriigis "Linnuhuviliste lood" saab lugeda intervjuud palju tunnustust pälvinud ornitoloogiaühingu liikme ja Eesti linnunimetuste komisjoni sekretäri Eerik Leibakuga.
Ornitoloogiaühingu töötajad Andrus Kuus, Andres Kalamees ja Veljo Volke annavad ülevaate Soome lahe keskosa veelinnuloenduse tulemustest.
Ornitoloogiaühingu teabelehte Tiirutaja saab tasuta lugeda ja alla laadida veebilehelt www.eoy.ee/tiirutaja. Haridus- ja keskkonnaasutused, looduskeskused ja teised organisatsioonid saavad teabelehte tellida postiga tasuta.
Lisainfo:Ulvi KaruTeabelehe Tiirutaja toimetajaulvi.karu@eoy.eewww.eoy.ee
Teabelehe Tiirutaja nr 65 sisukord.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbri peateemaks on klaaspindade hukutav mõju lindudele. Lugeda saab ka Põõsaspeal käivast arktiliste veelindude seirest.
Teabelehe Tiirutaja nr 62 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja talvenumbri kaanelugu keskendub seekord arheoloogiale ja heidab pilgu klaasesemetel kujutatud lindudele.
Teabelehe Tiirutaja nr 61 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbris kirjutab Veljo Runnel loodushelide salvestamisest.
Teabelehe Tiirutaja nr 60 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja suvenumbrist saab teada, miks tundub lindude pereelu meile nii "inimlik".
Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja värskest numbrist saab lugeda aasta linnust tuttpütist, rekordaastast Vaibla linnujaamas ning noorest linnuhuvilisest Geteli Hannist.