Täna algab suvise aialinnupäeviku kümnes hooaeg

1. märts 2023

Juba kümnendat hooaega kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi kirja panema oma aias märgatud ja pesitsevaid linde. Suvise aialinnupäeviku pidamine kestab märtsist kuni oktoobri alguseni.

Suvise aialinnupäeviku pidamine on suurepärane viis oma kodu ümbruse elurikkuse avastamiseks ning seda saab pidada igaüks, kel on vaatlusalaks sobiv aed või õueala linnas või maal. Lehel www.eoy.ee/aed tuleb luua personaalne päevik, kuhu saab 1. märtsist kuni 1. oktoobrini kirja panna kõik vaatlusalal märgatud ja pesitsevad linnud. Päevikusse saab üles tähendada ka aias kohatud imetajad, roomajad, putukad ja taimede õitsema puhkemise ajad.

Suvise aialinnupäeviku koordinaatori Art Villem Adojaani sõnul on tänavuse külma ja lumerohke talve tõttu meil tavapärasest vähem kuldnokki ja musträstaid talvitamas ning ka esimesi lõunast tulevaid rändlinde on kohatud vaid üksikuid. "Mõne prognoosi kohaselt tuleb märtsi esimestel nädalatel soojakraade ja sula. Nii pea kui soojem ilm meieni jõuab ja ka püsima jääb, tulevad tagasi esimesed rändlinnud. Seni saab vaadelda külma trotsivaid aialinde toidumajas ning kuulata pimeda saabudes kodukakku," lohutab ta päevikupidajaid.

Suvine aialinnupäevik on 2014. aastal alguse saanud Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatus ja linnuseire projekt, mille eesmärk on jälgida meie aedades pesitsevate linnuliikide käekäiku. Eelmisel aastal pidas aialinnupäevikut 619 vaatlejat 357 aia kohta.

Projekti toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:
Art Villem Adojaan
Suvise aialinnupäeviku koordinaator
Tel 5331 6182
aed@eoy.ee
www.eoy.ee/aed

Samal teemal

Foto: Ave Kruusel

Kümnendal hooajal peeti suvist aialinnupäevikut 365 aia kohta

Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatuse suvise aialinnupäeviku kümnendal hooajal tegi loodusvaatlusi 670 inimest 365 aias.

Loe edasi ...

Üheksandal hooajal peeti suvist aialinnupäevikut 357 aia kohta

Suvise aialinnupäeviku üheksandal hooajal täheldasid päevikupidajad märtsi algusest kuni oktoobri alguseni üles ligi 19 000 loodusvaatlust.

Loe edasi ...

Põldvarblane.
Foto: Kaisa Äärmaa.

Täna stardib suvise aialinnupäeviku uus hooaeg

Tänasest kuni oktoobri alguseni saavad kõik aiapidajad kaasa lüüa suvise aialinnupäeviku pidamises, tähendades veebipäevikus üles oma aias kohatud ja pesitsevad linnud.

Loe edasi ...

Kuldnokk.
Foto: Kauro Kuik.

Avasta oma aialinde ja märgi need päevikusse!

Ornitoloogiaühing kutsub aiaomanikke märtsist oktoobrini pidama veebipäevikut oma aias kohatud lindude, aga ka muude loomade ja taimede kohta.

Loe edasi ...