Tornide linnuvaatluspäeval märgati kõige rohkem liike Puises

13. mai 2024

Mai teisel laupäeval kogunesid linnuhuvilised tornidesse, et tähistada rahvusvahelist rändlindude päeva ja vaadelda linde. Kõige linnurikkamaks torniks osutus sel kevadel Puise bussijaama vaateplatvorm, kust vaatlejad märkasid kokku 106 liiki.

Tornide linnuvaatluspäeval 11. mail kogunes kümnes tornis linde vaatlema 61 huvilist, kes märkasid kokku 151 liiki linde. Kõige rohkem liike – 106 – märkasid vaatlejad Läänemaal Puise bussijaama vaateplatvormil. Selles vaatluskohas käis ka kõige enam huvilisi, sest lähedal asuvas Haeskas toimus samal päeval linnumess ja -ralli.

Sisemaal asuvatest tornidest kuuldi ja nähti kõige enam liike Raigastvere tornis, kus kolm vaatlejat panid kirja 63 linnuliiki.

Vaatlejatele silma ja kõrva jäänud põnevamad liigid oli tänavu näiteks rabapistrik, söödikänn, vööt-põõsalind ja lääne-pöialpoiss.

Harjumaal Eru lahe vaatetornis huvilisi juhendanud Artto Pello sõnas, et tornide linnuvaatluspäev möödus heas tujus. „Ilm oli küll üsna jahe ja tuul oli päris korralik, kuid üht-teist ikka nägi ning inimesi käis ka edasi-tagasi,“ lisas Pello.

Tornide linnuvaatluspäeva tulemuste tabelit saab vaadata siit.

Eesti Ornitoloogiaühing korraldab tornide linnuvaatluspäeva alates 2011. aastast ja sellega tähistatakse rahvusvahelist rändlindude päeva. Mullu sai kõige linnuliigirikkama torni tiitli Eru lahe ääres asuv torn, kus märgati 86 liiki linde.

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee
Tel 5342 2139

Samal teemal

Tornide linnuvaatluspäev Linnulahe vaatetornis 2023. aastal.
Foto: Hillar Lipp

Laupäeval saavad huvilised tornides linde vaadelda

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub laupäeval, 11. mail tähistama rahvusvahelist rändlindude päeva lindude vaatlemisega tornides. Huvilised saavad linde vaadelda iseseisvalt või osaleda juhendatud linnuvaatlusel.

Loe edasi ...