Kesktalvine veelinnuloendus on 12.-13. jaanuaril

10. jaanuar 2019

Ornitoloogiaühing kutsub linnutundjaid osalema iga-aastasel kesktalvisel veelindude loendusel 12. ja 13. jaanuaril. Loenduse eesmärk on hinnata veelindude populatsiooni seisundit ja arvukust.

Loendust tuleks teha veekogude ääres, oodatud on ka sisemaal talvitavate lindude vaatlused. Enne loenduse tegemist tutvu juhendiga, vaatluse planeerimisel arvesta kindlasti ilmaga. Andmed sisesta PlutoF töölaual, saada täidetud ankeet elektrooniliselt projektijuhile Leho Luigujõele (leho.luigujoe@gmail.com) või postiga Eesti Ornitoloogiaühingu aadressile Veski 4, Tartu linn, Tartu maakond, 51005 (märksõna "Talvitavad veelinnud").

Soovitused loenduse tegijatele
Seekord lähevad kirja ka kõik teised jaanuarikuus tehtud vaatlused.

Kindlasti märkige üles täpne vaatluskoht, jääolud ja mitu protsenti vaatlusalast ehk sektorist katsite.

Sellest aastast palun kasutada andmete sisestamisel PlutoFis valikut "Kogunimekiri", st võimalusel pange kirja kõik linnuliigid, keda vaatluspunktis kohtate.

Kes ei kasuta andmete sisestamiseks PlutoF töölauda, palun täitke anktee ja saatke see Leho Luigujõele elektrooniliselt või tavapostiga.

Sel aastal toimub samal ajal ka rahvusvaheline luikede loendus. Luikede puhul palume kindlasti kirja panna pesakonna suurused.

Loenduse tegemise juhend, seirekohtade kaardid ja ankeet

Lisainfo:
Leho Luigujoe
projektijuht
Tel 507 9713
leho.luigujoe@gmail.com