Tänavu saab kõige linnurikkama linna tiitlit kanda lausa kaks linna

28. märts 2022

Möödunud pühapäeval, 27. märtsil toimunud linnade linnuvaatluspäeva lõplikku kokkuvõtet tehes selgus, et tänavu saab kõige linnurikkama linna tiitlit lisaks Haapsalule kanda ka Tallinn.

Oma vaatlustulemused edastas 81 linnuvaatlejat ning kokku tehti vaatlusi 26 linnas, mis on kõigi aegade suurim osavõtvate linnade arv. Kõige rohkem linnuliike vaadeldi Haapsalus ja Tallinnas: mõlemas linnas registreeriti võrdselt 71 linnuliiki. Sisemaalinnadest sai pikima vaatlusnimekirja kokku taaskord Tartu, kus kohati 57 liiki. Vaatluspäeval märkasid osalejad Eesti linnades kokku 112 linnuliiki.

"Seekordsel linnade linnuvaatlusel võis näha väga suurt erinevust kevade arengust Eesti eri paigus. Kui Lääne-Eestis on merelahed juba suuresti jäävabad ning lumi ammu sulanud, siis mitmetes Lääne-ja Ida-Virumaa linnades oli vaatlejate sõnul veel väga talvised olud," kommenteeris linnade linnuvaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker.

"Enamikes linnades täheldati arvukat hanede läbirännet. Väga palju vaadeldi sealhulgas ka kanada laglesid. Keskmisest rohkem vaadeldi veel erinevaid ujuparte ning tutt- ja punapea-varte, kuid rändelt saabunud laululinde kohati seevastu väga vähe," tegi Valker kokkuvõtte nähtud liikidest. "Näiteks punarinda kohati seekordsel linnade vaatluspäeval vaid kolmes ja laulurästast ühes linnas – mõnel aastal on need liigid vaatluspäeval juba üsna arvukalt esindatud. Urvalindude vähesus sellel talvel peegeldus hästi ka linnade linnuvaatluspäeval – liiki ei kohatud seekord üheski linnas."

Põnevamatest liikidest vaadeldi näiteks kaljukotkast, väikepütti, kaelus-turteltuvi, vesipappi ja äsja rändelt saabunud naaskelnokki.

Ässad ehk liigid, keda vaadeldi vaid ühes linnas
Haapsalu: väikeluik, rooruik, naaskelnokk
Keila: karvasjalg-viu, händkakk
Kunda: vesipapp, hangelind
Põltsamaa: võsaraat
Pärnu: sookiur
Räpina: valge-toonekurg
Tallinn: taiga-rabahani, hahk, tõmmuvaeras, rohukoskel, hallpõsk-pütt, jäälind, roohabekas
Tapa: väikepütt, kaljukotkas
Tartu: linavästrik
Valga: tait
Võru: värbkakk

Vaata tulemuste tabelit.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Eelmisel aastal oli kõige liigirohkeim linn Tallinn, kus vaadeldi 88 liiki.

Juhul kui märkate kokkuvõttes vigu, siis andke sellest palun teada linnade linnuvaatluspäeva koordinaatorile Tarvo Valkerile (tarvo.valker@eoy.ee).

Lisateave:
Tarvo Valker
Linnade linnuvaatluspäeva koordinaator
tarvo.valker@eoy.ee
Tel 5393 2684

Samal teemal

Linnade linnuvaatluspäeval osalejad Paldiskis.
Foto: Liina Steinberg

Selle kevade kõige linnurikkam linn on Pärnu

Märtsi viimasel pühapäeval toimunud linnade linnuvaatluspäeval selgus, et selle kevade kõige linnurikkam linn on Pärnu. Vaatlejad märkasid suvepealinnas 104 liiki linde, mis on kõigi aegade rekord.

Loe edasi ...

Foto: Märten Rannu (elurikkus.ee)

Pühapäeval saab osaleda Eesti kõige linnurikkama linna väljaselgitamises

Märtsi viimasel pühapäeval toimub üle-eestiline linnade linnuvaatluspäev, kus kõik huvilised saavad kaasa aidata kõige linnuliigirikkama linna välja selgitamises.

Loe edasi ...

Haned.
Foto: Karl Adami

Kõige linnuliigirikkama linna tiitli napsas seekord endale Tartu

Möödunud pühapäeval, 26. märtsil toimunud linnade linnuvaatluspäeva lõplike tulemuste järgi on selle kevade kõige liigirikkam linn Tartu, kus vaatlejad märkasid 86 linnuliiki. Tallinn sai teise koha 85 liigiga.

Loe edasi ...

Linavästrik.
Foto: Moonika Bukotkin

Tänavu kevadel on esialgsetel andmetel kõige linnuliigirikkamad linnad Tallinn ja Tartu

Pühapäeva varahommikust lõunani kestnud linnade linnuvaatluspäeval märgati kõige rohkem linnuliike taas kahes linnas – seekord Tallinnas ja Tartus. Mõlemas linnas panid vaatlejad kirja 82 liiki.

Loe edasi ...

Foto: Moonika Bukotkin

Kevade esimesel pühapäeval saab kaasa lüüa kõige linnurikkama linna välja selgitamisel

Eesti Ornitoloogiaühing korraldab sel pühapäeval, 26. märtsil linnade linnuvaatluspäeva saamaks teada, millises Eesti linnas leidub tänavu kevadel kõige rohkem linnuliike.

Loe edasi ...

Tuttvradid ja laugud.
Foto: Moonika Bukotkin.

Selle kevade kõige linnurikkam linn on Haapsalu

Märtsikuu viimasel pühapäeval toimunud linnade linnuvaatluspäeval selgus selle kevade kõige linnurikkam linn, milleks on Haapsalu. Linnuvaatlejad märkasid seal 70 linnuliiki.

Loe edasi ...

Kalakajakas.
Foto: Kauro Kuik.

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi osalema linnade linnuvaatluspäeval

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub märtsikuu viimasel pühapäeval kõiki loodushuvilisi osalema linnuvaatluspäeval, et välja selgitada Eesti kõige linnurikkam linn.

Loe edasi ...