Linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch pööratakse tähelepanu rändlindudele

Oktoobri esimesel nädalavahetusel, 2.–3. oktoobril saavad kõik huvilised vaadelda rändlinde nii kogenud linnuvaatlejate juhendamisel kui ka iseseisvalt.

Eesti Ornitoloogiaühing korraldab rahvusvaheliste linnuvaatluspäevade EuroBirdwatch raames üle Eesti vaatlusi, kus aitavad linde määrata ja räägivad rändest kogenud linnuvaatlejad.

Rändevaatlused toimuvad järgmistes paikades:

 • Kabli linnutornis ja linnujaamas Pärnumaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Margus Ellermaa ja Indrek Tammekännu juhendamisel;
 • Kihnus 2. oktoobril kell 10.00 ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Sten Lassmani, Artto Pello ja Üllar Pärnati juhendamisel;
 • Mehikoormas Põlvamaal 2. oktoobril kell 7.30-11.30 Uku ja Mariliis Paali juhendamisel ning 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Tiiu Tali ja Monika Bondarenko juhendamisel;
 • Pärispea poolsaarel Harjumaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Martin Piispea ja Toomas Traageli juhendamisel, vaja kõrgeid kummikuid;
 • Põõsaspeas Läänemaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Annika Forsteni juhendamisel;
 • Puises Läänemaal 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Margus Ellermaa juhendamisel;
 • Raeküla vaatlustornis (tuntud ka kui Hirve linnutorn) Pärnumaal 2. oktoobril kell 10.00-11.30 Eedi Lelovi juhendamisel;
 • Sindis Pärnumaal 2. oktoobril kell 8.00-9.30 Eedi Lelovi juhendamisel;
 • Sõrve poolsaarel Saaremaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Kaarel Võhandu juhendamisel;
 • Tahkunas Hiiumaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Pelle Mellovi juhendamisel;
 • Vaibla linnujaamas Viljandimaal 2. ja 3. oktoobril kell 6.30-11.30 Art Villem ja Kristjan Adojaani juhendamisel.

Vaatluskohtade kaardi leiab siit. Eelregistreerimine pole vajalik, osalemine on tasuta. Võimalusel kaasa võtta oma binokkel ja linnumääraja ning riietuda soojalt. Osalejatel palume järgida kehtivaid piiranguid.

Rändlinde võib vaadelda ühel või mõlemal päeval ka iseseisvalt oma kodu ümbruses või pikematel retkedel. Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi arvukus, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejad.

Andmed palume sisestada kokkuvõtte tegemise jaoks hiljemalt 3. oktoobril kella 15-ks rakenduse Legulus kaudu või andmehalduse keskkonda PlutoF, kust need jõuavad portaali eElurikkus.

Rahvusvahelisi linnuvaatluspäevi EuroBirdwatch korraldab BirdLife International 1993. aastast. Vaatluspäevade eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu rändlindudele, nende elupaikadele ja vajadustele rände ajal. Tänavu võtavad vaatluspäevadest osa 27 Euroopa ja Kesk-Aasia riigi elanikud.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee
www.eurobirdwatch.eu

Sookured.
Foto: Kätriin Kruusaauk.

Anna teada lahkuvatest rändlindudest

Eesti Ornitoloogiaühing ootab teateid viimaste lindude lahkumisaegade kohta sügisel.

Loe edasi ...

Parim aasta linnu foto 2020. aastal.
Foto: Karl Jakob Toplaan.

Ajakirja Eesti Looduse 22. fotovõistlus on avatud

Ajakiri Eesti Loodus kutsub osalema oma traditsioonilisel fotovõistlusel, mis sel aastal toimub 22. korda. Fotosid saab võistlusele esitada 31. oktoobrini veebilehel www.loodusajakiri.ee, kust leiab ka info võistluse tingimuste, toetajate ja muu kohta. Võistluse lõputseremoonia aeg ja koht antakse teada novembris.

Loe edasi ...

Metskurvits.
Foto: Ainar Õisnurm.

Järgmise aasta lind on metskurvits

Eesti Ornitoloogiaühing valis 2022. aasta linnuks metskurvitsa ehk nepi, kes on tuntud oma kevadise mängulennu poolest.

Loe edasi ...

Loodusõhtul räägitakse lugusid kuldnokast

Teisipäeval, 21. septembril kell 17.30 toimub Rapla Keskraamatukogus (Lasteaia 5) loodusõhtu, kus ornitoloog Margus Ots tutvustab 2021. aasta lindu kuldnokka.

Loe edasi ...