Tiirutaja suvenumber heidab pilgu lindudele lahinguväljal

Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja suvenumbris heidetakse pilk lindude kasutamisele lahinguväljal ja sõja mõjule linnustikule.

Tartu Ülikooli linnuökoloogia teadur Marko Mägi kirjutab teabelehe kaaneloos, kuidas võib sõda mõjutada lindude elu ning mil moel on linde lahinguväljal rakendatud.

Artiklist "Millal saabub kevad lindudele teisiti?" saab lugeda, milliseid samme on Eesti Ornitoloogiaühing viimase paarikümne aasta jooksul teinud pesitsusrahu suunas. Ühingu töötjad tutvustavad ka sel aastal käimasolevat pesitsusrahu kampaaniat, mida viiakse läbi koostöös MTÜga Päästame Eesti Metsad.

Rubriigis "Linnuhuviliste lood" räägib oma sattumisest linnuvaatlejate maailma ja erilistest elamustest Hiiumaal elav ja loomaarstina töötav Maie Vikerpuur.

Vaibla linnujaama rõngastajad Kristjan Adojaan ja Mari Remm jagavad praktilisi soovitusi neile, kel huvi minna linnujaamu külastama või rõngastajatele appi.

Lugeda saab ka raadiosaatjatega rohuneppide Tuljaku ja Maiuspala seiklustest.

Ornitoloogiaühingu teabelehte Tiirutaja nr 56 saab tasuta lugeda ja alla laadida siit.

Haridus- ja keskkonnaasutused, looduskeskused ja teised organisatsioonid saavad teabelehte tellida postiga tasuta.

Lisateave:
Ulvi Karu
Teabelehe Tiirutaja toimetaja
ulvi.karu@eoy.ee

Boeing ja Cessna punktikaardil.

Isaneppide Boeing ja Cessna seiklustest saab lugeda aasta linnu blogist

Aasta linnu meeskond alustas blogiga, kust saab lugeda GPS-seadmega varustatud isaste metskurvitsate seiklustest.

Loe edasi ...

Kormorani pojad 2022. aasta mai lõpus Vullikrunnil.
Foto: Aarne Tuule.

Eesti Ornitoloogiaühing vaidlustas edukalt kormorani munade õlitamise loa

Keskkonnaamet rahuldas täna Eesti Ornitoloogiaühingu vaide ja tunnistas kehtetuks varem antud loa kormoranide munade õlitamiseks ja kormoranide heidutamiseks.

Loe edasi ...

Sel nädalal algab kaheksas Loodusfestival

Juunikuu traditsiooniline Loodusfestival saab alguse üle Eesti juba sel reedel, 10. juunil. Kuue päeva jooksul keskendutakse elurikkuse tundmaõppimisele meid ümbritsevas keskkonnas.

Loe edasi ...

Loodusfestivalil saab tundma õppida aia- ja pargilindudest naabreid

Eesti Ornitoloogiaühing tutvustab tänavusel Loodusfestivalil sulelisi naabreid, kes pesitsevad meie aedades, parkides ja mujal linnaruumis. Huvilised saavad osaleda linnulauluhommikul Toomemäel, linnurikkuse teematuuril Karlovas ning aialinnupäeval.

Loe edasi ...