Sulesepad saavad võistlusele esitada lühijutte aasta linnust metskurvitsast

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kirjutamishuvilisi lapsi, noori ja täiskasvanuid kaasa lööma aasta linnu jutuvõistlusel. Lühilugusid metskurvitsast saab esitada kuni 31. oktoobrini.

Jutuvõistlusele on oodatud algupärased eestikeelsed kuni kahe lehekülje pikkused lood, mis jutustavad kohtumistest metskurvitsaga või muudest aasta linnuga seotud elamustest, kogemustest ja mõtetest. Elektrooniliselt vormistatud töid saab esitada kuni 31. oktoobri keskööni veebivormi kaudu. Täpsed osalemistingimused leiab aasta linnu lehelt.

"Julgustame sulge haarama ka neid, kes pole metskurvitsat oma silmaga näinud või kõrvaga kuulnud," lausus aasta linnu projekti vedaja Jaanus Aua. "Tasub natukene nepi kohta lugeda ning mõttelennud sellest öise ja isevärki eluviisiga linnust miniatuuriks vormistada."

Laekunud töid hindab Eesti Ornitoloogiaühingu poolt kokku kutsutud žürii viies vanuserühmas. Kõigis vanuserühmades saavad auhinna kolme parima jutu autorid, žüriil on õigus välja anda ka eriauhindu. Iga vanuserühma parim töö avaldatakse ajakirjas Eesti Loodus.

Auhinnad panevad välja Eesti Ornitoloogiaühing, loodusfotograafid Urmas Tartes ja Arne Ader, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum ning ajakiri Eesti Loodus.

Võistlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
Tel 5342 2139
eva-liisa.orula@eoy.ee
www.eoy.ee/metskurvits

Eesti Ornitoloogiaühingu eluaegne liikmemaks

Eesti Ornitoloogiaühingu üldkoosolekul 25. juunil võeti vastu otsus ühe võimalusena tasuda liikmemaks eluks ajaks.

Loe edasi ...

Stoppkaader joonisfilmist.

Valmis joonisfilm ohustatud väike-laukhane elust

Põhja-Euroopas pesitseva ja kriitilises seisundis oleva väike-laukhane elust valmis joonisfilm, kus peategelaseks on GPS-saatjaga lind mister Blue.

Loe edasi ...

Ajakirja Hirundo nr 1/2022 esikaas.

Teadusjakirjas Hirundo on seekord fookuses rukkirääk ja metskurvits

Eesti Ornitoloogiaühingu teadusajakirjast Hirundo saab lugeda rukkiräägu individuaalsest elupaigakasutusest ning metskurvitsate saabumisaegadest Eestisse viimase saja aasta jooksul.

Loe edasi ...

Metskurvits öösel.
Foto: Tarmo Mikussaar.

Augustiööd on hea aeg püüda pildile aasta lind metskurvits

Valgete ööde aeg on läbi saamas, ent pimedamad ööd on just hea aeg püüda pildile metskurvits. Eesti Ornitoloogiaühing ootab jäädvustusi aasta linnust foto- ja videovõistlusele kuni 31. oktoobrini.

Loe edasi ...