Osale Loodusfestivali linnuhommikul ja Abeli mälumängul

Ornitoloogiaühing kutsub kuuendat korda toimuval Loodusfestivalil taas tundma õppima linnalinde ning osalema vahval Abeli mälumängul.

Neljapäeval, 6. augustil kell 7.00 ootab ühing huvilisi linnuhommikule Toomemäel. Jalutuskäigul Toomemäel õpime tundma linnapargis tegutsevaid linde. Juhendab ornitoloog Margus Ots. Kogunemine kell 7.00 Inglisillal. Palun riietuda vastavalt ilmale ning võimalusel kaasa võtta binokkel. Oodatud on igas vanuses huvilised, osalemine tasuta. Ürituse info Facebookis.

Laupäeval, 8. augustil kella 12–16 toimub linnalooduse päev Tartu Kesklinna pargis, kus jagub tegevusi kogu perele. Kell 14.00 algab meelelahutuslik Abeli mälumäng, kus tuleb vastata kümnele loodusteemalisele küsimusele. Küsimuste koostaja on Kotkaklubi ja Eesti Ornitoloogiaühingu liige Urmas Abel. Osaleda saab nii üksinda kui ka võistkonnaga. Parimatele on auhinnad ornitoloogiaühingult. Ürituse info Facebookis.

Linnuhommik Toomemäel ja Abeli mälumäng kuuluvad Loodusfestivali kavasse. Festival toimub 6.–8. augustini Tartus ja Tallinnas. Vaata kava www.loodusfestival.ee. Loodusfestivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.facebook.com/ornitoloogiayhing/

Sel nädalal toimub kuues Loodusfestival Tartus ja Tallinnas

Loodusfestivali põhiprogrammi sündmused toimuvad 6.‒8. augustil 2020 Tartus ja Tallinnas. Programmi kuuluvad ekskursioonid, arutelufoorumid, loodusretked kui ka näitused. Loodusfestival 2020 kulmineerub linnalooduse päeva ja Linnujämmiga Tartus ning Loomajämmiga Tallinna loomaaias.

Loe edasi ...

Kurgja pesas 2019. aastal lennuvõimeliseks saanud kanakullipoeg.
Foto: Karl Adami.

RMK lageraie tõttu muutus Kurgja kanakulli pesapaik liigile sobimatuks

Kaitstava ja ohustatud kanakulli seire käigus selgus, et linnud on Kurgjal asuva pesa maha jätnud pärast seda, kui Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) tegi pesa naabruses ulatuslikku lageraiet. Ekspertide hoiatustest hoolimata otsustas RMK juhtkond möödunud talvel teha lageraiet Kurgjal kanakulli pesa ümbritseval vanametsa-alal, hävitades sellega linnu pesametsa.

Loe edasi ...

Aasta lind tuttpütt pojaga.
Foto: Kalmer Lehepuu.

Eestis pesitsevad pütid ootavad üles märkimist

Kuna teadmised Eestis pesitsevate püttide leviku ja arvukuse kohta on lünklikud, ootab Eesti Ornitoloogiaühing selles osas kõikide inimeste abi.

Loe edasi ...

Foto: Kalmer Lehepuu.

Tule tuttpütiretkele!

Ornitoloogiaühing kutsub 12. juulil kell 11.00 Haapsalusse aasta linnu tuttpüti loodusretkele.

Loe edasi ...