Ornitoloogiaühing köitis kaante vahele pajatusi linnuvaatlustest ja oma saja-aastasest tegevusest

Eesti linnustiku uurimisele, kaitsmisele ja tutvustamisele pühendunud Eesti Ornitoloogiaühing esitleb täna, 18. juunil raamatut "Kas on linnukesel muret?".

Juubeliaasta puhul ilmunud albumis leidub pilte ja kilde linnuvaatlustest ning Eesti Ornitoloogiaühingu sajandist. Iga tegevusaastat kajastab üks lehekülg raamatus. Humoorikas võtmes pajatused võiksid olla mõnusaks lugemiseks nii loodus- kui ajaloohuvilisele, ka leiab lugudest asjalikke nõuandeid ja tarkuseteri.

"Linnuvaatlejad moodustavad meie seas ühtaegu tööka, tõsise ja naerulembese rahvakillu, kes ei lase end kõigutada majanduse seisust ega poliitilistest tõmbetuultest," iseloomustab raamatu koostaja Juhani Püttsepp. "Nemad ongi võtnud enesele ülesande esindada linnuriiki ning alati ja igal tasemel küsida – kas on linnukesel muret?"

Raamatu koostamisel on kasutatud arhiivmaterjale, Eesti Ornitoloogiaühingu liikmete ja toetajate meenutusi, teoses on entusiastid sõnas ja pildis portreteerinud ka kolmveerandsadat Eesti linnuliiki. Raamatu tekste sõelus ja kirjutas Juhani Püttsepp, ornitoloogina nõustas Margus Ots, kujundas Indrek Kalamees.

Esitlus toimub 18. juunil kell 16.00 Tartus Veski 4 aias. Raamatut saab osta ornitoloogiaühingust, kauplustest Rahva Raamat, Apollo ja Krisostomus.

Eesti Ornitoloogiaühing asutati 1. mail 1921 ning tähistab tänavu oma sajandat aastapäeva.

Lisainfo:
Kaarel Võhandu
Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja
kaarel.vohandu@eoy.ee
Tel 528 7694
www.eoy.ee

Kuldnokapojad lahkuvad pesast mai lõpus või juuni alguses.
Foto: Kadi Külm.

Ornitoloogid ootavad teateid kuldnokkade korduvpesitsustest

Eesti Ornitoloogiaühing palub inimestel jälgida oma aedades olevaid kuldnoka pesakaste ja teada anda sel aastal teist korda pesitsevatest kuldnokkadest.

Loe edasi ...

Tutvu linnalindude eluga Tartus kulgeval orienteerumisrajal

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi seiklema ja avastama linnalindude eluolu orienteerumismängus "Linnulennul üle linna", mis on üles seatud Tartu linnas tänasest kuni juuni lõpuni.

Loe edasi ...

Ornitoloogiaühing pöörab Loodusfestivali ajal tähelepanu linnalindudele

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub 7.-13. juunil toimuval Loodusfestivalil osalema tegevustes, kus pööratakse tähelepanu meie aedades ja parkides elavatele sulelistele naabritele – lindudele.

Loe edasi ...

Foto: Ave Kruusel.

Eesti Ornitoloogiaühing arutles keskkonnaministriga pesitsusrahu teemal

Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu ja linnukaitse programmijuht Veljo Volke kohtusid esmaspäeval, 24. mail keskkonnaministri Tõnis Möldriga, et anda ülevaade pesitsusrahuga seotud teadusuuringutest ja tutvustada pesitsusrahu vajalikkust.

Loe edasi ...