Algas registreerumine õpilaste linnuviktoriinile

18. veebruar 2019

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 6.‒12. klasside loodushuvilisi õpilasi osalema linnuviktoriinil, et selgitada välja Eesti parimad noored linnutundjad. Linnuviktoriin toimub 5. aprillil 2019 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.

Viktoriinil vastavad osalejad küsimustele Eesti lindude kohta. Linde tuleb ära tunda nii välimuse, kirjelduse kui ka häälte järgi. Parimatele noortele linnutundjatele on auhinnad ajakirjalt Eesti Loodus, Eesti Ornitoloogiaühingult, Tartu Ülikooli loodusmuuseumilt ja botaanikaaialt.

Viktoriinil saavad osaleda 6.‒12. klasside õpilasi kahe‒ kuni kolmeliikmelistes võistkondades. Registreerumine on avatud 18. veebruarist kuni 25. märtsini või kuni kohti jagub. Osalustasu on 6 eurot inimese kohta ning sisaldab viktoriinil osalemist, ekskursiooni muuseumis ja sooja lõunasööki. Tutvu osalemise tingimustega ja registreeri võistkond.

Korraldajad soovitavad enne viktoriini õpilastel lugeda kirjandust, õppida linnuhääli ja uurida temaatilisi veebilehti. Kirjanduse ja veebimaterjalide loetelu leiab siit.

Linnuviktoriini korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Auhindadega toetavad MTÜ Loodusajakiri, Eesti Ornitoloogiaühing, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee