Ornitoloogiaühing kustub märkama ja kirja panema oma koduaia elurikkust

1. märts 2024

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi ja aiapidajaid märkama ja avastama elurikkust oma koduaias ning märtsist kuni oktoobrini tehtud vaatlusi aialinnupäevikusse kirja panema.

Suvist aialinnupäevikut saab pidada igaüks, kel on vaatlusalaks sobiv aed või õueala linnas või maal. Lehel www.eoy.ee/aed loodud päevikusse saab kirja panna märtsist kuni oktoobrini aias märgatud ja pesitsevad linnud, aga ka silma jäänud imetajad, roomajad ja putukad ning taimede õitsema puhkemise ajad.

Suvise aialinnupäeviku koordinaatori Art Villem Adojaani sõnul tõotab üheteistkümnenda hooaja algus tulla väga põnev. "Rändlindude esimene laine jõudis siia oluliselt varem kui mullu ehk juba veebruari viimasel nädalal, mistõttu on tõenäoline, et vaatlejad saavad esimestel päevadel päevikusse üles märkida nii põldlõokese kui sookure," sõnas Adojaan. "Aedades õitsevad lumikellukesed ja mõned putukadki liiguvad ringi," lisas ta.

Suvise aialinnupäeviku täitmist saab alustada 1. märtsil ja see kestab 1. oktoobrini. Iga huviline saab oma päeviku avada lehel www.eoy.ee/aed.

Suvine aialinnupäevik on 2014. aastal alguse saanud Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatus ja linnuseire projekt, mille eesmärk on jälgida meie aedades pesitsevate linnuliikide käekäiku. Eelmisel aastal pidas aialinnupäevikut 670 inimest 365 aia kohta.

Projekti toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:
Art Villem Adojaan
Suvise aialinnupäeviku koordinaator
Tel 5331 6182
aed@eoy.ee
www.eoy.ee/aed