Ornitoloogiaühing saab uue logo

20. detsember 2019

Eile, 19. detsembril avalikustas Eesti Ornitoloogiaühing traditsioonilisel aastalõpu koosviibimisel ühingu logo konkursi tulemused. Konkursi võitis Valdek Alber kavandiga "Vidiit 2019".

Paremuselt teiseks tunnistati Reet Rea-Smythi kavand ning kolmanda koha vääriliseks Lauri Säraki kavand.

Võidutööl on kujutatud suitsupääsukest, kes joonistub taustast välja mustade (negatiivis valgete) pindade abil. Töö aluseks on võetud ornitoloogiaühingu senine logo, millelt on eemaldatud ovaalne sinine taust, kaasajastatud graafikat, kirjatüüpi ning selle paigutust. Autori eesmärgiks on säilitada logo visuaalset järjepidevust.

Konkursile esitasid 58 osalejat kokku 89 kavandit. Töid hindasid ornitoloogiaühingu nõukogu üksteist liiget.

"Uue logo valimisel oli ornitoloogiaühingu nõukogu üllatavalt üksmeelne. Ilmselt sai otsustavaks see, et pika ajalooga organisatsiooni puhul – saab ju ühing peagi saja-aastaseks – on tähtsad ka traditsioonid ja seetõttu langes liisk just selle logo kasuks," kommenteeris valikut ornitoloogiaühingu nõukogu aseesimees ja Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi ornitoloog Marko Mägi. "Uuenenud logo on vanast kasutajasõbralikum, samas jäävad ära pingutused uue logo tutvustamiseks," lisas Mägi.

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki konkursil osalejaid!

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee

Samal teemal

Eesti Ornitoloogiaühingu praegune logo.

Eesti Ornitoloogiaühing otsib uut logo

Eesti Ornitoloogiaühing kuulutab välja logo konkursi, mille eesmärk on luua Eesti Ornitoloogiaühingule kaasaegne visuaalne identiteet.

Loe edasi ...