Talvise aialinnuvaatluse esmased tulemused on selgunud

27. jaanuar 2020

Möödunud nädalavahetusel, 24.–26. jaanuaril toimunud talvisel aialinnuvaatlusel nägid osalejad esialgsetel andmetel üle 22 000 linnu vähemalt 60 liigist.

Esmaspäeva hommikuks olid oma andmed ornitoloogiaühingule edastanud 1200 linnusõpra, kes tegid vaatlusi 700 paigas üle Eesti. Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas viiendiku vaadeldud lindude koguarvust. Esiviisikusse mahtusid veel põldvarblane, siisike, rohevint ja hallvares. Tavapärasest rohkem kohati hallrästaid, samuti leiti üks haruldane talvituja mustpea-põõsalind.

"Vaatlustulemusi mõjutas tänavu selgelt talveilma puudumine," lausus talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule. "Vaatluskohas kohati keskmiselt 28 lindu, mis on kümne võrra vähem kui mullu pakasega. Paljud linnusõbrad ei ole lindude toitmisega alustanud ja selleks ei ole ka praeguste ilmadega vajadust. Linnud leiavad looduslikku toitu kõikjalt ning ka nende energiavajadus on madalam kui külmal talvel,“ lisas Tuule.

Ornitoloogiaühing ootab vaatlustulemusi veel 2. veebruarini. Andmed saab sisestada lehel www.eoy.ee/talv/vaatlused või saata tavapostiga aadressil Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond. Oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ornitoloogiaühing veebruaris oma veebilehel.

Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid!

Lisainfo:
Aarne Tuule
Talvise aialinnuvaatluse koordinaator
Eesti Ornitoloogiaühing
Tel 5800 2869
talv@eoy.ee
www.eoy.ee/talv