Muuseumiööl saab Kirjanduskeskuse muuseumis avastada rännuvabaduse erinevaid tahke

15. mai 2024

Muuseumiööl, 18. mail kutsub Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum kõiki huvilisi endale külla, et avastada rännuvabaduse erinevaid tahke. Lisaks pilgu heitmisele kirjanike elusse saab tutvuda ka aasta linnu käoga.

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum Tallinnas Väikese Illimari 12 on laupäeval, 18. mail avatud kella 18.00-23.00. Sissepääs üks euro, kuni 8aastastele lastele tasuta.

Muuseumiöö programm

  • Kell 18.00 Eesti Ornitoloogiaühingu aasta linnu käo töötuba 5-12aastastele lastele.
  • Kell 20.00 kirjandus- ja muusikaprogramm „Käol ei ole käppi“. Rändlinnust räägivad luuletaja Veronika Kivisilla ja kirjandusuurija Elle-Mari Talivee, käomuusikat mängib Helen Põldmäe.
  • Kell 21.00 näituse „Vabadus Vabaduse puiesteel“ avamine koos majaekskursiooniga. Läbi maja kulgev näitus jutustab Marie Underi ja Artur Adsoni lahkumisest Rootsi nõukogude okupatsiooni eest ja Tuglaste saabumisest Nõmmele.

Avatud on traditsiooniline muuseumikohvik, mis on seekord inspireeritud Friedebert Tuglase rännakutest Hispaanias. Kohvikus pakutakse hispaaniapäraseid tapaseid ja suupisteid. Külalised viiakse Tuglase jälgedes kulinaarsele reisile Donostia-San Sebastianist Andaluusiasse, sisse põigatakse ka Madridi ja Kataloonia pealinna Barcelonasse.

Avatud on ka muuseumipood. Nii kohvikus kui poes tasumiseks palun kaasa võtta sularaha.

Tegevuste läbiviimist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Muuseumiööl, mille tänavune teema on „Öös on vabadust“, avavad oma uksed kümned muuseumid ja mäluasutused üle Eesti.

Lisateave:
Elle-Mari Talivee
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse vanemteadur ning aasta linnu meeskonna liige
ellemari@utkk.ee
Tel 5191 1810