Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimuvad rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch, mille eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu rändlindudele, nende elupaikadele ja vajadustele rände ajal.

Vaatluspäevadel osalemine on lihtne: oktoobri esimesel nädalavahetusel tuleb ühe või kahe päeva jooksul vaadelda linde oma kodu ümbruses, lühikesel jalutuskäigul või pikemal retkel. Osaleda saab ka Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud avalikel linnuvaatlustel.

Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi arvukus, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejad. Andmed tuleb sisestada rakenduse PlutoF Go või Legulus või töölaua PlutoF kaudu, kust need jõuavad ka portaali eElurikkus.

EuroBirdwatch toimub lindude rände tippajal,  mis on tavaliselt septembri teises pooles ja oktoobri esimesel nädalal. Sel perioodil lendab meilt läbi miljoneid rändlinde, kes suunduvad talvitama Euroopa lõunaosasse või Aafrikasse.

Rahvusvahelisi linnuvaatluspäevi korraldab alates 1993. aastast BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.

Lisateave:
www.eurobirdwatch.eu