Ornitoloogiaühing kutsub sel nädalavahetusel vaatlema aialinde

29. jaanuar 2021

Ornitoloogiaühing kutsub huvilisi sel nädalavahetusel kaasa lööma Eesti suurimas harrastusteaduse algatuses. Osalemiseks tuleb ühe tunni jooksul vaadelda oma koduaias askeldavaid linde ja vaatlustulemused edastada ornitoloogiaühingule.

Reedest pühapäevani, 29.–31. jaanuarini toimuval talvisel aialinnuvaatlusel osalemine on jõukohane nii lastele kui täiskasvanutele ning pakub võimalust sisukalt õues aega veeta. Koduaias või lähedal asuvas pargis tuleb vaadelda linde ühe tunni jooksul, üles märkida kõik kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Oma vaatlustulemused saab sisestada hiljemalt 5. veebruariks elektroonilisse ankeeti lehel www.eoy.ee/talv või saata tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule.

"Osalemine ei eelda head linnutundmist, pigem annab hea võimaluse ja põhjuse oma aias kostil olevaid sulelisi paremini tundma õppida," julgustab talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule kõiki kaasa lööma. "Tegu ei ole võistlusega ja tulemused on ornitoloogidele väärtuslikud igal juhul: ka siis, kui vaatleja kõiki linde ära ei tundnud, kui linde oli vähe või neid polnud üldse."

Kaheteistkümnendat korda toimuv talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus. Eelmisel aastal osales ligi 2000 inimest, kes vaatlesid ligi 40 000 lindu 68 liigist. Talviste aialindude vaatlemine aitab paremini tundma õppida oma kodukoha loodust ning aitab ornitoloogidel saada teavet aialindude arvukuse muutuste ja nende võimalike põhjuste kohta.

Lisainfo:
Aarne Tuule
Talvise aialinnuvaatluse koordinaator
Tel 5800 2869
talv@eoy.ee
www.eoy.ee/talv

Samal teemal

Rasvatihane.
Foto: Karl Adami

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimub viieteistkümnendat korda talvine aialinnuvaatlus

Juba viieteistkümnendat korda toimub Eesti suurim linnuvaatlus, kus kaasalöömiseks tuleb vabalt valitud päeval 26.–28. jaanuarini ühe tunni jooksul vaadelda koduaias tegutsevaid linde.

Loe edasi ...

Salutihane.
Foto: Siim Vaar.

Esialgsetel andmetel märkasid aialinnuvaatlejad enam kui 40 000 lindu

Möödunud nädalavahetusel, 28.–30. jaanuaril toimunud talvisel aialinnuvaatlusel märkasid linnusõbrad esialgsetel andmetel üle 40 000 linnu vähemalt 68 liigist.

Loe edasi ...

Leevike.
Foto: Eero Kiuru.

Reedest pühapäevani toimub üle Eesti suur aialinnuvaatlus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub igas vanuses huvilisi reedest pühapäevani vaatlema ühe tunni jooksul oma koduaias askeldavaid linde ja vaatlustulemustest ühingule teada andma.

Loe edasi ...

Rasvatihased.
Foto: Karl Adami.

Külm talveilm soosis aialinnuvaatlejaid

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimunud talvisel aialinnuvaatlusel osales 3055 linnusõpra 2050 paigast, mis on Eesti ühe populaarseima harrastusteaduse algatuse ajaloos paremuselt kolmas tulemus.

Loe edasi ...

Leevikesed ja rohevindid toidumajas.
Foto: Triin Leetmaa.

Aialinnuvaatlejad märkasid nädalavahetusel üle 50 000 linnu

Möödunud nädalavahetusel aedades ja parkides aialinde vaadelnud inimesed nägid esialgsetel andmetel rohkem kui 50 000 lindu vähemalt 65 liigist.

Loe edasi ...