Talvine aialinnuvaatlus

Talvine aialinnuvaatlus on hea viis alustada linnuvaatlusega ja tundma õppida oma koduaias tegutsevaid linde. Vaatluse eesmärk on saada teavet aialindude arvukuse muutuste ja nende võimalike põhjuste kohta.

Talvine aialinnuvaatlus toimub jaanuari viimasel nädalavahetusel reedest pühapäevani.


Talvist aialinnuvaatlust saab teha kasvõi hommikukohvi juues ja köögiaknast linde jälgides. Foto: Andres Tennus.

Linde tuleb vaadelda aias, pargis või kalmistul vabalt valitud päeval ühe tunni jooksul. Üles tuleb märkida kõik kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Vaatlustulemused tuleb sisestada elektroonilisse vaatlusankeeti või täita paberil vaatlusankeet ja saata see tavapostiga aadressil Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, Tartu linn, 51005 Tartumaa (märgusõna "Talvine aialinnuvaatlus"). Vaatluse tegemise juhendi, ankeedi ja määramisabi leiab veebilehelt www.eoy.ee/talv.

Talvisel aialinnuvaatlusel osalejatele saadab ornitoloogiaühing uudiskirja, kus jagame nõuandeid vaatluste tegemiseks ja toimunud aialinnuvaatluste kokkuvõtteid. Uudiskirja saadame 3-4 korda hooaja jooksul. Liitu uudiskirjaga.

Ornitoloogiaühing korraldab talvist aialinnuvaatlust 2010. aastast. Talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus, kus osaleb igal aastal tuhandeid inimesi. Ettevõtmine pälvis 2013. aastal aasta keskkonnateo auhinna.

Lisainfo:
Aarne Tuule
Talvise aialinnuvaatluse koordinaator
Tel 5800 2869
talv@eoy.ee
www.eoy.ee/talv