Aasta linnu auli joonistuste seast saab oma lemmiku valida ka rahvas

1. november 2023

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi valima oma lemmikpilte aasta linnu auli joonistusvõistlusele laekunud tööde seast. Hääletada saab tänasest kuni 14. novembrini aasta linnu kodulehel www.eoy.ee/aul.

Aasta linnu auli joonistusvõistlusele laekus 2448 nii käsitsi kui digitaalselt valminud tööd. Korraldajaid rõõmustas piltide rohkus, mitmekesisus ja loomingulisus, näiteks kannab nii mõnigi joonistatud aul pärlikeed või veedab merel aega näkkidega. Esindatud olid ka auli eluolu, muresid ja rõõme peegeldavad tööd.

Parimate tööde valimisel saab seekord lisaks žüriile kaasa lüüa ka rahvas. Avalik hääletus kestab 1.-14. novembrini aasta linnu kodulehel www.eoy.ee/aul/joonistusvoistlus/rahvahaaletus. Hindamisele pääsenud piltide seast saab igaüks valida oma lemmikud, klikates galeriis "Auliparv" meeldivate joonistuste juures südamekujulisele nupule.

Rahvahääletusel kõige enam hääli saanud joonistuse autor saab eriauhinna, mille on välja pannud Eesti Ornitoloogiaühing ja Kaarnakivi seltsi kirjastus.

Kõiki avalikul hääletamisel olevaid töid hindab ka žürii ja seda neljas vanuserühmas: kuni 7-aastased, 8–12-aastased, 13–18-aastased ning 19-aastased ja vanemad. Žüriisse kuuluvad auli aasta logo autor disainer Lii Ranniku, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kertu Tort, disainer Hannaloora Reimann, pikaajaline Tartu Kunstnike Liidu juhataja Markus Toompere ja ornitoloog Triin Kaasiku.

Eesti Ornitoloogiaühing avalikustab aasta linnu auli joonistusvõistluse tulemused ja annab parimatele joonistajatele auhinnad üle 5. detsembril suurel linnuõhtul Tallinnas.

Joonistusvõistlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Auhinnad panevad välja Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, ajakiri Eesti Loodus, portaal Linnuvaatleja, Matsalu loodusfilmide festival, Salibar, Kaarnakivi seltsi kirjastus ja Tallink.

Lisateave:
Martha Katariina Luigujõe
Aasta linnu auli joonistusvõistluse koordinaator
www.eoy.ee/aul

Samal teemal

Esikoha pälvinud töö kuni 7-aastaste seas.
Foto: Mia-Merethe Laur

Suurel linnuõhtul premeeritakse parimaid aasta linnu auli joonistajaid

Täna, 5. detsembril annab Eesti Ornitoloogiaühing Tallinnas Lennusadamas toimuval suurel linnuõhtul üle auhinnad aasta linnu auli parimatele joonistajatele.

Loe edasi ...

Auli aasta lõpeb kõlava kontserdiga

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi 5. detsembril Tallinnas Lennusadamas toimuvale suurele linnuõhtule, et tähistada auli aasta lõppu ja käo aasta algust.

Loe edasi ...

Täna saab tuule tiibadesse aasta linnu joonistusvõistlus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub igas vanuses huvilisi joonistama aasta lindu auli. Nii digitaalselt kui ka käsitsi joonistatud omaloomingut ootab ühing oktoobri lõpuni.

Loe edasi ...