Esialgsetel andmetel märkasid aialinnuvaatlejad enam kui 40 000 lindu

31. jaanuar 2022

Möödunud nädalavahetusel, 28.–30. jaanuaril toimunud talvisel aialinnuvaatlusel märkasid linnusõbrad esialgsetel andmetel üle 40 000 linnu vähemalt 68 liigist.

Esmaspäeva hommikuks olid oma andmed Eesti Ornitoloogiaühingule edastanud 1600 linnusõpra, kes tegid vaatlusi enam kui 1000 paigas üle Eesti. Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas pea neljandiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt varasematele aastatele, mahtusid esiviisikusse veel põldvarblane, koduvarblane, leevike ja sinitihane.

"Nädalavahetusel üle Eesti rullunud lumetorm muutis loodusliku toidu raskesti kättesaadavaks, mistõttu oli lindude vajadus toidumajades pakutava lisatoidu järele üha suurem," lausus talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule. "Keskmiselt loendati vaatluskohas 40 lindu, seda on rohkem kui enamikel aastatel. Esmamuljete põhjal on tänavu tavapärasest oluliselt vähem kohatud rohevinte ja kuldnokki. Põnevamad liigid olid punarind ja käblik, ootuspäraselt kohati aedades ka väikelindudele jahti pidavat värbkakku ja hallõgijat."

Eesti Ornitoloogiaühing ootab vaatlustulemusi veel 4. veebruarini. Andmed saab sisestada lehel www.eoy.ee/talv/vaatlused või saata tavapostiga aadressile Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond. Väga oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ornitoloogiaühing veebruaris.

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid!

Lisateave:
Aarne Tuule
Talvise aialinnuvaatluse eestvedaja
Eesti Ornitoloogiaühing
Tel 5800 2869
talv@eoy.ee
www.eoy.ee/talv

Samal teemal

Rasvatihane.
Foto: Karl Adami

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimub viieteistkümnendat korda talvine aialinnuvaatlus

Juba viieteistkümnendat korda toimub Eesti suurim linnuvaatlus, kus kaasalöömiseks tuleb vabalt valitud päeval 26.–28. jaanuarini ühe tunni jooksul vaadelda koduaias tegutsevaid linde.

Loe edasi ...

Leevike.
Foto: Eero Kiuru.

Reedest pühapäevani toimub üle Eesti suur aialinnuvaatlus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub igas vanuses huvilisi reedest pühapäevani vaatlema ühe tunni jooksul oma koduaias askeldavaid linde ja vaatlustulemustest ühingule teada andma.

Loe edasi ...

Rasvatihased.
Foto: Karl Adami.

Külm talveilm soosis aialinnuvaatlejaid

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimunud talvisel aialinnuvaatlusel osales 3055 linnusõpra 2050 paigast, mis on Eesti ühe populaarseima harrastusteaduse algatuse ajaloos paremuselt kolmas tulemus.

Loe edasi ...

Leevikesed ja rohevindid toidumajas.
Foto: Triin Leetmaa.

Aialinnuvaatlejad märkasid nädalavahetusel üle 50 000 linnu

Möödunud nädalavahetusel aedades ja parkides aialinde vaadelnud inimesed nägid esialgsetel andmetel rohkem kui 50 000 lindu vähemalt 65 liigist.

Loe edasi ...

Sinitihane.
Foto: Karl Adami.

Ornitoloogiaühing kutsub sel nädalavahetusel vaatlema aialinde

Ornitoloogiaühing kutsub huvilisi sel nädalavahetusel kaasa lööma Eesti suurimas harrastusteaduse algatuses. Osalemiseks tuleb ühe tunni jooksul vaadelda oma koduaias askeldavaid linde ja vaatlustulemused edastada ornitoloogiaühingule.

Loe edasi ...