Linnade linnuvaatluspäev lükkub edasi

20. märts 2020

Märtsikuu viimasel pühapäeval kavas olnud linnade linnuvaatluspäev lükkub edasi. Seniks kutsub ornitoloogiaühing linnuhuvilisi pidama aialinnupäevikut.

Ornitoloogiaühing otsustas seoses eriolukorraga edasi lükata tavapäraselt märtsi viimasel pühapäeval toimuva linnade linnuvaatluspäeva. Kuna reeglite järgi tehakse vaatlusi kahe- kuni viieliikmeliste võistkondadena ja populaarsetes linnuvaatluskohtades võivad tekkida spontaansed rahvakogunemised, leidsid korraldajad, et on vastustundlikum ettevõtmine korraldada muul ajal. Uuest toimumisajast annab ornitoloogiaühing teada oma veebilehel www.eoy.ee, uudiskirjas, Facebooki lehel ja grupis.

Seniks kutsub ornitoloogiaühing kõiki linnuhuvilisi pidama suvist aialinnupäevikut, kuhu saab üles märkida oma aias või kortermaja õuealal tegutsevad ja pesitsevad linnud. Lisada saab ka muid vaatlusi: aias nähtud kahepaiksed, roomajad ja imetajad, millal puhkesid õide looduslikud ja aiataimed ning millal ilmusid välja esimesed putukad. Päeviku saab avada lehel www.eoy.ee/aed ning selle täitmine kestab kuni 4. oktoobrini.

Ornitoloogiaühing tuletab meelde, et seoses eriolukorraga on ka linnuvaatluste tegemisel oluline järgida valitsuse ja teiste ametkondade korraldusi. Loe täpsemalt.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee