Eesti Ornitoloogiaühing
Veski 4, Tartu linn, 51005 Tartu maakondTelefon: +372 742 2195E-posti aadress: eoy@eoy.eeFacebook: www.facebook.com/ornitoloogiayhingYouTube: www.youtube.com/estbirdlifeTöötajate kontaktid
Eesti Ornitoloogiaühingu poes on müügil meened, raamatud ja mängud. Toodete müügist saadav tulu läheb ühingu linnukaitseliste tegevuste jaoks.
Tooteid saab osta Eesti Ornitoloogiaühingu kontorist kohapealt, ühingu korraldatud üritustel või tellida posti teel.
Linnukalender 20245 eurot
Fotode ja liigitekstide autor: Janne PõlluaasKeeletoimetaja: Sigrid OtsKujundus ja trükk: Grenader
Kalendris tutvustatakse kahtteist Eestis kohatavat tavalisemat ja ka haruldasemat lindu. Lisaks leiab sealt 2024. aastal toimuvate linnuvaatluspäevade ja -loenduste kuupäevad, juhised lindude talvise toitmise ja pesakasti meisterdamise kohta. Kalender on A4 formaadis, klamberköites, tekstid on eesti keeles.
Ühe kalendri saatmine Eesti-siseselt standardkirjana maksab 1.30 eurot. Suuremate koguste puhul oleneb postikulu saatmise viisist.
Raamat "Kas on linnukesel muret? Pilte ja kilde linnuvaatlustest, Eesti Ornitoloogiaühingu saja-aastasest tegevusest"15 eurot
Koostaja: Juhani PüttseppOrnitoloogina nõustas: Margus OtsKujundas: Indrek Kalamees / Himanto OÜKirjastus: Eesti OrnitoloogiaühingIlmumisaasta: 2021
Eesti lindude uurimise, kaitsmise ja tutvustamisega on Eesti Ornitoloogiaühing tegelenud sada aastat – alates 1. maist 1921. Juubeliaasta puhul ilmunud albumis on ühingu iga tegevusaasta kohta üks lugu ühingu ajaloost, olulisest sündmusest ornitoloogia vallas, lindude vaatlemisest, inimeste mälestustest ja paljust muust. Humoorikas võtmes pajatused on mõnus lugemine nii loodus- kui ajaloohuvilisele, samuti leiab lugudest asjalikke nõuandeid ja tarkuseteri.
Raamatu koostamisel on kasutatud arhiivmaterjale, Eesti Ornitoloogiaühingu endiste ja praeguste töötajate, nõukogu liikmete ja ühingu liikmete, samuti koostööpartnerite ja toetajate meenutusi. Raamat on illustreeritud rohkete fotode ja joonistega. Raamatu lõpus on ära toodud ühingu auliikmete, juhatuse ja nõukogu liikmete nimekirjad. Järelsõna on eesti ja inglise keeles.
Märkmik4.50 eurot
Suurus A6, 95 x 145 mm, 70 joonelist kivipaberist lehekülge. Tagakaane küljes on kummist pliiatsihoidja. Paber on vee- ja rebimiskindel. Märkmik sobib hästi välitööde jaoks. Esikaanel on Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logo.
Müts12 eurot
100% polüakrüülist kahekihiline müts. Üks suurus. Saadaval grafiithalli, sügavsinist ja oliivirohelist värvi mütsid. Mütsi keeratud servale on õmmeldud Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logoga tikand. Pestav 40 °C juures.
Termoskruus EOÜ 10034 eurot
Lekkekindel termoskruus sobib nii kuumade kui külmade jookide jaoks. Mahutavus 350 ml. Termoskruusi saab avada ja sulgeda ühe nupule vajutusega, mugav kasutada. Termoskruusi ühel küljel on Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logo.
Postkaart "Aasta lind 2021 - kuldnokk"1 euro
Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu Kunstimuuseumi korraldatud aasta linnu kuldnoka postkaartide joonistusvõistluse võidutööd. Suurus 10 x 15 cm. Lahtine postkaart, tagaküljel on koht postmargi jaoks ja aadressiväli.
Autorid: Jelizaveta Sazonova (vasakul), Mirel Kallas (paremal).
Harilik pliiats "Aasta lind 2021 - kuldnokk"1 euro
Harilik pliiats koos kustutuskummiga. Väline pind kollane, peal aasta lind 2021 logo.
Postkaart "Aasta lind 2017 - turteltuvi"1 euro
Joonistuse autor Eleri Hirv, luuletuse autor Airis Erme. Suurus 10,5 x 14,7 cm, kahepoolne. Postkaardi andis välja Eesti Ornitoloogiaühing 2017. aastal, kui aasta lind oli turteltuvi.
Raamat "Linnuatlas. Eesti haudelindude levik ja arvukus"(viimased eksemplarid; väikese defektiga, mis kasutamist ei sega)25 eurot
Koostajad: Jaanus Elts, Andrus Kuus, Eerik LeibakKirjastus: Eesti OrnitoloogiaühingIlmumisaasta: 2018
Raamatus antakse põhjalik ülevaade Eesti haudelindudest. Täpsem info.
Rinnamärk3 eurot
Märgid on metallist, emailitud, suurus 1-3 cm. Kinnitus nõela ja klambriga.
Valikus on üle 150 erineva kujundusega märgi. Vaata saadaval olevate märkide nimekirja (seisuga oktoober 2023) ja kujundusi.
Postkaart "Kuldnokk - aasta lind 2021"2.50 eurot
Foto autor: Arne Ader
Suurus 10 x 15 cm, paksus 1 mm. Lahtine postkaart, tagaküljel koht postmargile. Trükitud tekstiilisegusele paberile.
Memo "Eesti linnud"15 eurot
Fotode autorid: Heiko Kruusi, Peep VeedlaKujundaja: Heiko KruusiKirjastus: PesapaikIlmumisaasta: 2022
Kogu perele sobiv lauamäng, mis aitab treenida mälu. Mäng sisaldab 36 linnuliiki, igaühest on 2 kaarti. Kõigil kaartidel on linnu nimi eesti, inglise ja vene keeles. Seega saab lisaks lindude tundmaõppimisele mängu käigus teada ka, kuidas neid teistes keeltes kutsutakse. Mängureeglid on esitatud samuti kõigis kolmes keeles.
Linnudoomino18 eurot
Tekstide autor: Peep VeedlaFotode autorid: Heiko Kruusi, Peep Veedla, AdobeStockKeeletoimetaja: Kaja RandamKujundaja: Heiko KruusiKirjastus: PesapaikIlmumisaasta: 2021
Doomino on kõigile tuttav lauamäng. Aga linnudoomino eeliseks on lisaks toredale ajaviitele ka lindude tundmaõppimine. Mängureeglid on samad nagu tavaliselgi doominol, aga klotsidel on numbrite asemel linnud, igas mängukomplektis seitse linnuliiki, kokku 28 klotsi. Mängukarbist leiab ka raamatukese, kus iga linnu kohta on tutvustav tekst ning foto. Sobib igale eale, eelistatult alates kolmandast eluaastast.
Valikus on viis erinevat komplekti:
Karbi mõõdud: 202 × 121 x 33 mm.
Raamat "Lindudega sõbraks"14.50 eurot
Autor: Peep VeedlaIllustraator ja kujundaja: Triinu OotsingKirjastus: PesapaikIlmumisaasta: 2023 (kordustrükk)
Helle ja Ville on õde ja vend, kes kooliskäimise ja mängude kõrvalt on võtnud nõuks abiks olla väikestele lindudele, kes nende kodu ümbruses elavad. Raamatu esimeses jutustuses "Toidulaualugu" ehitavad nad lindudele toidumaja ning läbi talve linde toites ja jälgides õpivad lapsed tundma kõiki neid sulelisi, kes nende koduaeda külastavad. Teises osas, jutustuses "Pesakastilugu", ehitavad lapsed koos isaga lindudele erineva suurusega pesakaste ning panevad need üles aeda, metsa ja jõe äärde. Isalt kuulevad lapsed lindude kohta lisaks nähtule palju põnevat ning mõne kuuga kujunevad neist tulihingelised linnusõbrad.
Raamat "Laululindude pesade taskugiid"14 eurot
Koostaja: Peep VeedlaKeeletoimetaja: Kaja RandamKujundaja: Heiko KruusiKirjastus: PesapaikIlmumisaasta: 2023
Laululindude pesade taskugiid on miniatuurne linnupesade määraja, mis sisaldab kõigi Eestis pesitsevate laululindude (välja arvatud vareslased) pesade kirjeldusi ja fotosid. Raamatust leiab 84 linnuliigi pesade kirjeldused. Taskugiid mahub igasse taskusse.
Raamat "Lennud unes ja ilmsi. Tehnoloogia ja evolutsiooni võit raskusjõu üle"35 eurot
Autor: Richard DawkinsKunstnik: Jana LenzováKirjastus: ArgoIlmumisaasta: 2022
Raamat jutustab sellest, kuidas loodus ja inimesed alates müütilisest Ikarosest kuni väljasurnud lindudeni, vendadest Wrightidest ja nende lennumasinast kuni putukate ja pistrikeni on õppinud vabanema gravitatsiooni köidikuist ja tõusma taevasse, aga ka mõttelendudest ning oskusest hall argipäev teaduse ja kujutlusvõime abil selja taha jätta.
Paeluv ja imekaunilt illustreeritud lugu lendamisest unes ja ilmsi on valminud maailma tippteadlase Richard Dawkinsi ja kunstnik Jana Lenzová koostöös.
Raamat "Eesti linnuvaatleja teejuht"Soodushind!9.50 eurot (enne 18 eurot)
Koostajad: Margus Ots, Uku PaalKaardid ja küljendus: Regio OÜKeeletoimetus: Sigrid Ots, MTÜ KeelevaatlejaVäljaandja: OÜ Kiur ja KaurIlmumisaasta: 2022
Raamatust leiab asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud, soovitused ning läbimõeldult koostatud juhendid Eesti looduse ja linnurikkusega tutvumiseks; soovitusi lindude vaatlemiseks, pildistamiseks ja häälte salvestamiseks; põhjaliku teabe Eesti 107 parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate liikide ja parimate külastusaegade kohta; 80 koordinaatidega varustatud illustratiivset kaarti, mis hõlbustavad linnuvaatlus- ja loodusretke kavandamist; Eesti linnuliikide täieliku nimestiku 2022. aasta alguse seisuga koos täpsustustega liikide levikust, arvukusest ja fenoloogiast.
Raamat "Pargi- ja aialindude taskugiid"14 eurot
Koostaja: Peep VeedlaToimetaja: Elle-Mari TaliveeKujundaja: Heiko KruusiKirjastus: PesapaikIlmumisaasta: 2022
Pargi- ja aialindude taskugiid on miniatuurseim linnuraamat, mis Eestis eales välja antud. See mahub igasse taskusse ning on ka taskukohase hinnaga. See väike linnumääraja sisaldab 77 linnuliiki, keda võime kohata oma koduaedades ning parkides ja kalmistutel liikudes. Asendamatu abimees algajale linnuhuvilisele.
Raamat "Laululuige lummuses. Värsid lindudest"(viimased 3 eksemplari)20 eurot
Autor: Peep VeedlaKirjastus: Pesapaik OÜIlmumisaasta: 2021
Kaunite loodusfotodega illustreeritud raamatus on autor püüdnud iga linnuliigi olemust avada värsiridade vahendusel. Kui kõik 48 luuletust läbi lugeda, ilmneb palju huvitavat informatsiooni lindude kohta. Fotode autoriteks on lisaks Peep Veedlale Ingmar Muusikus, Heiko Kruusi, Remo Savisaar, Arne Ader, Toomas Tuul, Sven Začek jt.
Raamat "Rahvuslinnud ja sümbollinnud Euroopas ja kaugemal"23 eurot
Autor: Peep VeedlaKirjastus: MTÜ PesapaikIlmumisaasta: 2021
Esmakordne kokkuvõte Euroopa rahvuslindudest ja sümbollindudest, millesarnast pole varem ilmunud mitte üksnes Eestis, vaid ka üheski teises Euroopa riigis. Üllatuslikult ilmneb, kui palju on seni trükisõnas ja internetis levinud väärinfot rahvuslindudeks olemisest.
Raamat "Meie lapse linnuraamat"(hetkel otsas)15 eurot
Autor: Marko MägiIllustraator: Grete AltKirjastus: Ühinenud AjakirjadIlmumisaasta: 2020
Raamatu autorid Marko Mägi ja Grete Alt on Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi kogenud linnu-uurijad. Lastele suunatud linnumäärajas tutvustavad nad Eesti kõige tavalisemaid linde, kes on peaaegu alati inimese lähedal olemas, kuid kelle nägemiseks tuleb vahel natuke vaeva näha. Lihtsate lausetega on Marko kirja pannud, millised linnud välja näevad, kuidas käituvad ja kus elavad. Iga liigi kohta on välja toodud midagi iseäralikku, põnevat ja lapsele huvi pakkuvat. Grete illustratsioonid on selged ja kaunid.
Lõbusa, lastepärase ja asjaliku raamatu uurimine koos lastega on kindlasti huvitav ja hariv ka lapsevanematele. Lisaks leiab siit toredaid lindudega seotud mänge nii toas kui ka õues mängimiseks ja linnuvaatluse ABC.
Raamat "Linnud kuulutavad kevadet"15 eurot
Autorid: Arne Ader, Margit MõttusKirjastus: LoodusemeesIlmumisaasta: 2020
Raamatus tutvustatakse 24 linnuliiki, kelle koju jõudmist kaugetelt maadelt me igal kevadel pikisilmi ootame. Raamat on mõeldud nii lastele kui ka nende vanematele.
Raamat "Linnumääraja. Euroopa ja Vahemere maade lindude välimääraja"(hetkel otsas)25 eurot
Autorid: Dan Zetterström, Killian Mullarney, Lars SvenssonKirjastus: VarrakIlmumisaasta: 2020
Tegemist on kõige põhjalikuma ja tänapäevasema Euroopa lindude määrajaga, mis on sobiv nii algajale kui ka kogenud linnuvaatlejale. Raamatu on kirjutanud ja illustreerinud kolm väga hinnatud ja palju rännanud ornitoloogi ning see on tõlgitud juba 14 keelde.
Välimääraja annab infot kõigi linnuliikide kohta, kes võivad esineda Euroopas, Põhja-Aafrikas ja suures osas Lähis-Idas – teoses käsitletakse ligi 900 linnuliiki. Eestindatud väljaanne on põhjalikult täiendatud ka Eesti andmetega. Üle 200 pilditahvli rohkem kui 4000 üksikasjaliku illustratsiooniga näitavad, kuidas eri liikide välimus varieerub vastavalt soole, vanusele, aastaajale ja levikule. Põhjalikud tekstid toovad aga esile iga liigi suuruse, elupaiga, tundemärgid, erisused ja häälitsused. Esmatrükk ilmus eesti keeles 2012. aastal. Uus, täiendatud ja parandatud trükk on välioludesse sobivamas pehmes köites.
Raamat "Birding Estonia"15 eurot
Autorid: Uku Paal, Margus OtsToimetaja: Mike ColemanKirjastus: Eesti LoodusfotoIlmumisaasta: 2020
Raamat sisaldab üksikasjalikku teavet 106 Eesti parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate võimalike liikide ning külastusaegade kohta. 68 GPS koordinaatide ja detailsete juhistega varustatud illustratiivset kaarti ning autorite poolt välja pakutud reisimarsruudid hõlbustavad linnuvaatlusretke kavandamist nii algajal kui ka kogenud huvilisel.
Raamatust leiab nõuandeid ka rände, huvipakkuva piirkonna ning mitmete Põhja- ja Ida-Euroopa liikide (näiteks väike-konnakotka, laanepüü, rohunepi, händkaku, valgeselg-kirjurähni) vaatlemiseks. Raamatu lõpus on ajakohane Eesti linnuliikide nimistu koos täpsustustega leviku, arvukuse ja fenoloogia kohta.
Raamatus olevad asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud ja läbimõeldult koostatud juhendid põhinevad autorite pikaajalisel linnuvaatlemise, rõngastamise, väliornitoloogia ning loodusfotograafiaga tegelemisest ja retkede juhendamisest saadud kogemusel.
Raamat "Kuidas saada linnuvaatlejaks?"(otsas)20 eurot
Autor: Tarvo ValkerIllustreerija: Eve JaansooKirjastus: MTÜ NaaskelnokkIlmumisaasta: 2020
Raamat on põhjalikuim lindude iseseisvale leidmisele ja märkamisele keskenduv eestikeelne linnuraamat. Suure vaatluskogemusega autor annab nõu nii linnuvaatluseks koduaias kui pikema linnuvaatlusretke planeerimiseks. Lisaks käsitletakse raamatus linnuvaatlust erineva ilmaga, erinevates elupaikades ja erinevatel aastaaegadel ning antakse nõu vaatlusvahendite soetamiseks. Raamat sobib kõigile linnu-ja loodushuvilistele.
Raamat "Eesti lindude ränne"20 eurot
Autor: Tarvo ValkerKirjastus: VarrakIlmumisaasta: 2016
Raamat annab põhjaliku ülevaate Eesti rändlindudest ning nende teekonnast talvitusaladele. Pikemat käsitlust leiavad ka kliimamuutused ning selle mõju meie rändlindudele.
Raamat "Linnuvaatleja ABC"20 eurot
Autor: Rob HumeKirjastus: VarrakIlmumisaasta: 2014
Põhjalik ja sammhaaval illustreeritud käsiraamat alustavale ja kogemustega linnuhuvilisele lindude määramiseks, vaatlemiseks ja tundmaõppimiseks. Raamat annab ülevaate Euroopa kõigist tavalistest linnuliikidest, ühtlasi on see näitlikustatud eri liikide levikukaartidega.
Linnuvaatlusega alustaja võib linde vaadelda kas oma aias ja kodukandis, aga huvi süvenemisel reisida uute kogemuste ja muljete saamiseks mööda maailma. Käesolevas raamatus jagatakse soovitusi Euroopa parimatesse linnupaikadesse, lisatud on info, kuidas kohale jõuda ja mida igas konkreetses paigas on lootust näha. Sissejuhatavad peatükid jagavad nõu, mis peaks kuuluma nüüdisaegse linnuvaatleja vaatlusvahendite hulka, ning kirjeldatakse, mida täpsemalt pildistada. Oluline osa on ka linnukaitse põhimõtete levitamisel.
Raamat "Hallvares"5 eurot
Tekst: Lemming Rootsmäe, Heinrich VeromannToimetajad: Jaanus Elts, Kalle HeinFotod: Arne Ader, Urmas SellisKirjastus: Eesti LoodusfotoIlmumisaasta: 2006
Raamatus antakse ülevaade hallvareste eluviisist, pesitsemisest, tõrjest, rollist meie folklooris ja rahvapärastest nimetustest.
Raamat "Birds of Estonia. Status, Distribution and Numbers"6 eurot
Toimetajad: Eerik Leibak, Vilju Lilleleht, Heinrich VeromannKirjastus: Estonian Academy Publishers, TallinnIlmumisaasta: 1994
Raamatus antakse ülevaade Eestis 1994. aasta seisuga registreeritud linnuliikidest. Trükis on inglise keeles.