Pood

Eesti Ornitoloogiaühingu poes on müügil meened, raamatud ja mängud. Müügist saadav tulu läheb ühingu tegevuste toetuseks. Tooteid saab osta Eesti Ornitoloogiaühingu kontorist kohapeal, üritustel ja tellida posti teel.

Ostmine kohapeal

  • Eesti Ornitoloogiaühingukontor asub Tartus Veski 4.
  • Kontori külastamiseks lepi aeg eelnevalt kokku, helistades telefoninumbril 5342 2139 või kirjutades aadressile eva-liisa.orula@eoy.ee.
  • Kohapeal saab toodete eest tasuda sularahas.

Tellimine posti teel

  • Toote juures on ära toodud selle hind ja kirjeldus.
  • Postiga saatmisel lisandub toote või toodete hinnale pakkimismaterjali kulu 1 euro (alates 17.01.2024) ja saatmiskulu. Saatmiskulu sõltub paki suurusest, sihtkohast ja kättetoimetamise viisist. Kaupa saadame nii Eestisse kui välismaale.
  • Tellimuse esitamiseks saada kiri teavituskoordinaatorile Eva-Liisa Orulale aadressil eva-liisa.orula@eoy.ee. Pane kirja soovitud tooted ja kogused, kuidas soovid kauba kätte saada (tuled ise järele, tavapost, pakiautomaat või muu) ja oma kontakt (e-posti aadress, telefon).
  • Kui soovid saada arvet juriidilisele isikule, siis lisa ka arve saaja nimi, registrikood, aadress ja kuhu arve saata.
  • Kui oleme sinu tellimuse kätte saanud, siis saadame kinnituskirja, kus on kirjas tellitud toodete nimekiri koos summadega, saatmiskulu suurus ja info tasumise kohta.
  • Kui makse on laekunud Eesti Ornitoloogiaühingu kontole, paneme kauba soovitud viisil sihtkohta teele kolme tööpäeva jooksul.
  • Kui kaubal esineb puudusi, saabub sinuni rikutult või on muid probleeme, siis palun võta meiega ühendust esimesel võimalusel.

Eesti Ornitoloogiaühingu tooted

Värviraamat "Eesti aasta linnud"
10 eurot

Pildid joonistas Anna Ryazanova
Teksti kirjutas Eva-Liisa Orula
Keeletoimetas Sigrid Ots
Küljendus ja trükk Ecoprint
Väljaandja Eesti Ornitoloogiaühing
Ilmumisaasta: 2024

Aasta lindu valib Eesti Ornitoloogiaühing 1995. aastast eesmärgiga tutvustada üht Eesti linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi liigi uurimisse ja -kaitsesse. Kolmekümnenda aasta linnu, kelleks 2024. aastal on kägu, järel on sobilik meelde tuletada senised tiitlikandjad. Sellest värviraamatust leiad kõik aasta linnud, kokku 29 liiki või liigirühma. Enne värvima asumist uuri linnumäärajaid, et liike paremini tundma õppida, või lase fantaasial lennata.

NB! Iga müüdud värviraamatu eest annetame 2 eurot Ukraina linnukaitseühingu USPB toetamiseks.

Raamat "Kas on linnukesel muret? Pilte ja kilde linnuvaatlustest, Eesti Ornitoloogiaühingu saja-aastasest tegevusest"
15 eurot

 

Koostaja: Juhani Püttsepp
Ornitoloogina nõustas: Margus Ots
Kujundas: Indrek Kalamees / Himanto OÜ
Kirjastus: Eesti Ornitoloogiaühing
Ilmumisaasta: 2021

Eesti lindude uurimise, kaitsmise ja tutvustamisega on Eesti Ornitoloogiaühing tegelenud sada aastat – alates 1. maist 1921. Juubeliaasta puhul ilmunud albumis on ühingu iga tegevusaasta kohta üks lugu ühingu ajaloost, olulisest sündmusest ornitoloogia vallas, lindude vaatlemisest, inimeste mälestustest ja paljust muust. Humoorikas võtmes pajatused on mõnus lugemine nii loodus- kui ajaloohuvilisele, samuti leiab lugudest asjalikke nõuandeid ja tarkuseteri. Raamatu koostamisel on kasutatud arhiivmaterjale, Eesti Ornitoloogiaühingu endiste ja praeguste töötajate, nõukogu liikmete ja ühingu liikmete, samuti koostööpartnerite ja toetajate meenutusi. Raamat on illustreeritud rohkete fotode ja joonistega. Raamatu lõpus on ära toodud ühingu auliikmete, juhatuse ja nõukogu liikmete nimekirjad. Järelsõna on eesti ja inglise keeles.

Märkmik
4.50 eurot

Suurus A6, 95 x 145 mm, 70 joonelist kivipaberist lehekülge. Tagakaane küljes on kummist pliiatsihoidja. Paber on vee- ja rebimiskindel. Märkmik sobib hästi välitööde jaoks. Esikaanel on Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logo.

Müts
12 eurot

100% polüakrüülist kahekihiline müts. Üks suurus. Saadaval grafiithalli, sügavsinist ja oliivirohelist värvi mütsid. Mütsi keeratud servale on õmmeldud Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logoga tikand. Pestav 40 °C juures.

Termoskruus
34 eurot

Lekkekindel termoskruus sobib nii kuumade kui külmade jookide jaoks. Mahutavus 350 ml. Termoskruusi saab avada ja sulgeda ühe nupule vajutusega, mugav kasutada. Termoskruusi ühel küljel on Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logo.

Postkaart "Aasta lind 2021 - kuldnokk"
1 euro

Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu Kunstimuuseumi korraldatud aasta linnu kuldnoka postkaartide joonistusvõistluse võidutööd. Suurus 10 x 15 cm. Lahtine postkaart, tagaküljel on koht postmargi jaoks ja aadressiväli. Autorid: Jelizaveta Sazonova (vasakul), Mirel Kallas (paremal).

Harilik pliiats "Aasta lind 2021 - kuldnokk"
1 euro

Harilik pliiats koos kustutuskummiga. Väline pind kollane, peal aasta lind 2021 logo.

Raamat "Linnuatlas. Eesti haudelindude levik ja arvukus"
25 eurot

Koostajad: Jaanus Elts, Andrus Kuus, Eerik Leibak
Kirjastus: Eesti Ornitoloogiaühing
Ilmumisaasta: 2018

Raamatus antakse põhjalik ülevaade Eesti haudelindudest. Täpsem info. NB! Viimased eksemplarid on väikese defektiga, mis kasutamist ei sega.

Postkaart "Aasta lind 2017 - turteltuvi"
1 euro

Joonistuse autor Eleri Hirv, luuletuse autor Airis Erme. Suurus 10,5 x 14,7 cm, kahepoolne. Postkaardi andis välja Eesti Ornitoloogiaühing 2017. aastal, kui aasta lind oli turteltuvi.

Muud meened

Rinnamärk
3 eurot

Märgid on metallist, emailitud, suurus 1-3 cm. Kinnitus nõela ja klambriga. Valikus on üle 180 erineva kujundusega märgi. Vaata saadaval olevate märkide nimekirja ja kujundusi.

Postkaart "Kuldnokk - aasta lind 2021"
2.50 eurot

Foto autor on Arne Ader. Suurus 10 x 15 cm, paksus 1 mm. Lahtine postkaart, tagaküljel koht postmargile. Trükitud tekstiilisegusele paberile.

Mängud

Memo "Eesti linnud"
15 eurot

Fotode autorid: Heiko Kruusi, Peep Veedla
Kujundaja: Heiko Kruusi
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2022

Kogu perele sobiv lauamäng, mis aitab treenida mälu. Mäng sisaldab 36 linnuliiki, igaühest on 2 kaarti. Kõigil kaartidel on linnu nimi eesti, inglise ja vene keeles. Seega saab lisaks lindude tundmaõppimisele mängu käigus teada ka, kuidas neid teistes keeltes kutsutakse. Mängureeglid on esitatud samuti kõigis kolmes keeles.

Linnudoomino
18 eurot

   

Tekstide autor: Peep Veedla
Fotode autorid: Heiko Kruusi, Peep Veedla, AdobeStock
Keeletoimetaja: Kaja Randam
Kujundaja: Heiko Kruusi
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2021

Doomino on kõigile tuttav lauamäng. Aga linnudoomino eeliseks on lisaks toredale ajaviitele ka lindude tundmaõppimine. Mängureeglid on samad nagu tavaliselgi doominol, aga klotsidel on numbrite asemel linnud, igas mängukomplektis seitse linnuliiki, kokku 28 klotsi. Mängukarbist leiab ka raamatukese, kus iga linnu kohta on tutvustav tekst ning foto. Sobib igale eale, eelistatult alates kolmandast eluaastast.

Valikus on viis erinevat komplekti: veelinnud, laululinnud, pargilinnud, toidumajalinnud, siseveekogude ja roostike linnud.

Raamatud

Raamt "Linnuelu aabits. Suvised aialinnud"
17 eurot

Autor: Riho Kinks ja Eesti Ornitoloogiaühing
Kirjastus: Menu Meedia
Ilmumisaasta: 2024

See raamat on mõeldud lugemiseks nii maa- kui linnainimesele. Tutvuda saab kolmekümne tavalisema aialinnuga. Raamatust saad ka teada, kuidas linnud pesakohta valivad ja kuidas kulgeb nende pesaelu; kuidas meelitada oma aeda rohkem sulelisi; kuidas ehitada, paigaldada ja hooldada pesakasti või pesaalust. Teine, täiendatud trükk. Uuendatud on liikide arvukused ja ladinakeelsed nimetused. Esmatrükk ilmus 2013. aastal.

Raamat "Lindudega sõbraks"
14.50 eurot

Autor: Peep Veedla
Illustraator ja kujundaja: Triinu Ootsing
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2023 (kordustrükk)

Helle ja Ville on õde ja vend, kes kooliskäimise ja mängude kõrvalt on võtnud nõuks abiks olla väikestele lindudele, kes nende kodu ümbruses elavad. Raamatu esimeses jutustuses "Toidulaualugu" ehitavad nad lindudele toidumaja ning läbi talve linde toites ja jälgides õpivad lapsed tundma kõiki neid sulelisi, kes nende koduaeda külastavad. Teises osas, jutustuses "Pesakastilugu", ehitavad lapsed koos isaga lindudele erineva suurusega pesakaste ning panevad need üles aeda, metsa ja jõe äärde. Isalt kuulevad lapsed lindude kohta lisaks nähtule palju põnevat ning mõne kuuga kujunevad neist tulihingelised linnusõbrad.

Raamat "Laululindude pesade taskugiid"
14 eurot

Koostaja: Peep Veedla
Keeletoimetaja: Kaja Randam
Kujundaja: Heiko Kruusi
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2023

Laululindude pesade taskugiid on miniatuurne linnupesade määraja, mis sisaldab kõigi Eestis pesitsevate laululindude (välja arvatud vareslased) pesade kirjeldusi ja fotosid. Raamatust leiab 84 linnuliigi pesade kirjeldused. Taskugiid mahub igasse taskusse.

Raamat "Eesti linnuvaatleja teejuht"
9.50 eurot

Koostajad: Margus Ots, Uku Paal
Kaardid ja küljendus: Regio OÜ
Keeletoimetus: Sigrid Ots, MTÜ Keelevaatleja
Väljaandja: OÜ Kiur ja Kaur
Ilmumisaasta: 2022

Raamatust leiab asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud, soovitused ning läbimõeldult koostatud juhendid Eesti looduse ja linnurikkusega tutvumiseks; soovitusi lindude vaatlemiseks, pildistamiseks ja häälte salvestamiseks; põhjaliku teabe Eesti 107 parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate liikide ja parimate külastusaegade kohta; 80 koordinaatidega varustatud illustratiivset kaarti, mis hõlbustavad linnuvaatlus- ja loodusretke kavandamist; Eesti linnuliikide täieliku nimestiku 2022. aasta alguse seisuga koos täpsustustega liikide levikust, arvukusest ja fenoloogiast.

Raamat "Pargi- ja aialindude taskugiid"
14 eurot

Koostaja: Peep Veedla
Toimetaja: Elle-Mari Talivee
Kujundaja: Heiko Kruusi
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2022

Pargi- ja aialindude taskugiid on miniatuurseim linnuraamat, mis Eestis eales välja antud. See mahub igasse taskusse ning on ka taskukohase hinnaga. See väike linnumääraja sisaldab 77 linnuliiki, keda võime kohata oma koduaedades ning parkides ja kalmistutel liikudes. Asendamatu abimees algajale linnuhuvilisele.

Raamat "Laululuige lummuses. Värsid lindudest"
20 eurot

Autor: Peep Veedla
Kirjastus: Pesapaik OÜ
Ilmumisaasta: 2021

Kaunite loodusfotodega illustreeritud raamatus on autor püüdnud iga linnuliigi olemust avada värsiridade vahendusel. Kui kõik 48 luuletust läbi lugeda, ilmneb palju huvitavat informatsiooni lindude kohta. Fotode autoriteks on lisaks Peep Veedlale Ingmar Muusikus, Heiko Kruusi, Remo Savisaar, Arne Ader, Toomas Tuul, Sven Začek jt.

Raamat "Rahvuslinnud ja sümbollinnud Euroopas ja kaugemal"
23 eurot

Autor: Peep Veedla
Kirjastus: MTÜ Pesapaik
Ilmumisaasta: 2021

Esmakordne kokkuvõte Euroopa rahvuslindudest ja sümbollindudest, millesarnast pole varem ilmunud mitte üksnes Eestis, vaid ka üheski teises Euroopa riigis. Üllatuslikult ilmneb, kui palju on seni trükisõnas ja internetis levinud väärinfot rahvuslindudeks olemisest.

Raamat "Meie lapse linnuraamat"
15 eurot

Autor: Marko Mägi
Illustraator: Grete Alt
Kirjastus: Ühinenud Ajakirjad
Ilmumisaasta: 2020

Raamatu autorid Marko Mägi ja Grete Alt on Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi kogenud linnu-uurijad. Lastele suunatud linnumäärajas tutvustavad nad Eesti kõige tavalisemaid linde, kes on peaaegu alati inimese lähedal olemas, kuid kelle nägemiseks tuleb vahel natuke vaeva näha. Lihtsate lausetega on Marko kirja pannud, millised linnud välja näevad, kuidas käituvad ja kus elavad. Iga liigi kohta on välja toodud midagi iseäralikku, põnevat ja lapsele huvi pakkuvat. Grete illustratsioonid on selged ja kaunid. Lõbusa, lastepärase ja asjaliku raamatu uurimine koos lastega on kindlasti huvitav ja hariv ka lapsevanematele. Lisaks leiab siit toredaid lindudega seotud mänge nii toas kui ka õues mängimiseks ja linnuvaatluse ABC.

Raamat "Linnud kuulutavad kevadet"
15 eurot

Autorid: Arne Ader, Margit Mõttus
Kirjastus: Loodusemees
Ilmumisaasta: 2020

Raamatus tutvustatakse 24 linnuliiki, kelle koju jõudmist kaugetelt maadelt me igal kevadel pikisilmi ootame. Raamat on mõeldud nii lastele kui ka nende vanematele.

Raamat "Birding Estonia"
15 eurot

Autorid: Uku Paal, Margus Ots
Toimetaja: Mike Coleman
Kirjastus: Eesti Loodusfoto
Ilmumisaasta: 2020

Raamat sisaldab üksikasjalikku teavet 106 Eesti parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate võimalike liikide ning külastusaegade kohta. 68 GPS koordinaatide ja detailsete juhistega varustatud illustratiivset kaarti ning autorite poolt välja pakutud reisimarsruudid hõlbustavad linnuvaatlusretke kavandamist nii algajal kui ka kogenud huvilisel. Raamatust leiab nõuandeid ka rände, huvipakkuva piirkonna ning mitmete Põhja- ja Ida-Euroopa liikide (näiteks väike-konnakotka, laanepüü, rohunepi, händkaku, valgeselg-kirjurähni) vaatlemiseks. Raamatu lõpus on ajakohane Eesti linnuliikide nimistu koos täpsustustega leviku, arvukuse ja fenoloogia kohta. Raamatus olevad asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud ja läbimõeldult koostatud juhendid põhinevad autorite pikaajalisel linnuvaatlemise, rõngastamise, väliornitoloogia ning loodusfotograafiaga tegelemisest ja retkede juhendamisest saadud kogemusel.

Raamat "Eesti lindude ränne"
20 eurot

Autor: Tarvo Valker
Kirjastus: Varrak
Ilmumisaasta: 2016

Raamat annab põhjaliku ülevaate Eesti rändlindudest ning nende teekonnast talvitusaladele. Pikemat käsitlust leiavad ka kliimamuutused ning selle mõju meie rändlindudele.

Raamat "Linnuvaatleja ABC"
20 eurot

Autor: Rob Hume
Kirjastus: Varrak
Ilmumisaasta: 2014

Põhjalik ja sammhaaval illustreeritud käsiraamat alustavale ja kogemustega linnuhuvilisele lindude määramiseks, vaatlemiseks ja tundmaõppimiseks. Raamat annab ülevaate Euroopa kõigist tavalistest linnuliikidest, ühtlasi on see näitlikustatud eri liikide levikukaartidega. Linnuvaatlusega alustaja võib linde vaadelda kas oma aias ja kodukandis, aga huvi süvenemisel reisida uute kogemuste ja muljete saamiseks mööda maailma. Käesolevas raamatus jagatakse soovitusi Euroopa parimatesse linnupaikadesse, lisatud on info, kuidas kohale jõuda ja mida igas konkreetses paigas on lootust näha. Sissejuhatavad peatükid jagavad nõu, mis peaks kuuluma nüüdisaegse linnuvaatleja vaatlusvahendite hulka, ning kirjeldatakse, mida täpsemalt pildistada. Oluline osa on ka linnukaitse põhimõtete levitamisel.

Raamat "Hallvares"
5 eurot

Tekst: Lemming Rootsmäe, Heinrich Veromann
Toimetajad: Jaanus Elts, Kalle Hein
Fotod: Arne Ader, Urmas Sellis
Kirjastus: Eesti Loodusfoto
Ilmumisaasta: 2006

Raamatus antakse ülevaade hallvareste eluviisist, pesitsemisest, tõrjest, rollist meie folklooris ja rahvapärastest nimetustest.

Raamat "Birds of Estonia. Status, Distribution and Numbers"
6 eurot

Toimetajad: Eerik Leibak, Vilju Lilleleht, Heinrich Veromann
Kirjastus: Estonian Academy Publishers, Tallinn
Ilmumisaasta: 1994

Raamatus antakse ülevaade Eestis 1994. aasta seisuga registreeritud linnuliikidest. Trükis on inglise keeles.