Ornitoloogiaühing palub abi metskurvitsate mängulendude jälgimisel

25. aprill 2023

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuhuvilisi 25. aprillist kuni 10. maini vaatlema metskurvitsate mängulende ning selle kohta andmeid koguma.

Metskurvits ehk nepp on tuntud just oma kevadiste mängulendude poolest. Muidu peidulise eluviisiga lind muutub julgeks kevadistel õhtutundidel, mil isaslinnud markeerivad oma territooriumi sirgjoonelise lennuga, mida saadavad iseloomulikud häälitsused.

Metskurvitsate mängulennu loendusel on oodatud kaasa lööma iga vabatahtlik, kes tunneb ära metskurvitsa ja on valmis veetma paar õhtutundi kevadises metsas. Väga on oodatud andmed Saaremaalt, Valgamaalt ja Jõgevamaalt.

Loendusperiood on 25. aprillist kuni 10. maini, mil kurvitsad on eriti aktiivsed. Loendust on hea teha paikades, kus võib eeldada aktiivset mängu ja avaneb laiem vaade, näiteks raiesmike ja noorendike servad või suuremate sihtide ristumiskohad. Loendust tuleb valitud punktis teha kella 21.00–22.30. Kirja tuleb panna kõik 1,5-tunnise loenduse ajal saadud kontaktid ehk nähtud ja/või kuuldud metskurvitsad. Täpse juhendi leiab siit.

Andmed tuleb saata 15. maiks elektrooniliselt metskurvitsa mängulennu loenduse koordinaatorile Jaanus Auale (jaanus.aua@gmail.com).

Metskurvitsate mängulennu jälgimise eesmärk on hinnata metskurvitsa suhtelist arvukust ja selle muutusi.

Lisateave:
Jaanus Aua
Metskurvitsa mänguloenduse koordinaator
jaanus.aua@gmail.com
Tel 5664 9369

Samal teemal

Metskurvits lendamas.
Foto: Mari Raamat

Täna algab metskurvitsate mängulennu loendus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuvaatlejaid tänasest kuni 10. maini jälgima metskurvitsate mängulendu ja nende kohta infot koguma.

Loe edasi ...

Metskurvits.
Foto: Ainar Õisnurm.

Aita koguda teavet metskurvitsate mängulennu kohta

Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuhuvilisi ajavahemikul 25. aprillist kuni 10. maini vaatlema ja koguma teavet metskurvitsate mängulennu kohta.

Loe edasi ...