Ornitoloogiaühing kutsub osalema haudelindude loendusel

28. mai 2019

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub nii kogenud kui ka uusi huvilisi osalema haudelinnustiku punktloendusel, mis algas möödunud nädalavahetusel ja kestab 15. juunini.

Loenduse eesmärk on lindude pesitsusaegse arvukuse muutuste pikaajaline jälgimine, mistõttu ootab ühing kaasa lööma inimesi, kes on valmis panustama mitu aastat järjest.

Loendusperioodil 25. maist kuni 15. juunini tuleb teha valitud rajal üks loendus. Osaleja saab ise valida loendusraja, kus tuleb fikseerida 20 loenduspunkti. Samal rajal tuleks teha loendusi igal aastal, sest pikad ja ühtlased andmeread annavad meile paremad ja usaldusväärsemad tulemused.

Vaatleja peab oskama ära tundma meie tavalisemad linnuliigid välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Loenduste tegemiseks on vajalik binokkel, välipäevik, kirjutusvahend, kaart ja kompass või GPS.

Loendust tuleb teha sobiva ilmaga varahommikul enne kella 9, kirja tuleb panna kõik kuuldud ja nähtud liigid. Pärast loendust tuleb ära täita punktloenduse ankeet ja elupaikade tabel. Andmed tuleb saata hiljemalt 1. septembriks haudelinnustiku punktloenduse koordinaatorile Renno Nellisele aadressile renno.nellis@gmail.com.

Kõikidel uutel huvilistele palume enne loenduste tegema hakkamist tutvuda täpse juhendiga ja võtta ühendust koordinaatori Renno Nellisega.

Loendusel saadud andmeid kasutatakse nii Eestis kui rahvusvaheliselt analüüside ja uuringute tegemisel.

Lisainfo:
Renno Nellis
Haudelinnustiku punktloenduse koordinaator
Tel 5302 1377
renno.nellis@gmail.com

Samal teemal

Metsvint.
Foto: Kauro Kuik

Linnuvaatlejad on oodatud loendama pesitsevaid linde

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuvaatlejaid 25. maist kuni 15. juunini osalema haudelinnustiku punktloendusel, et koguda teavet meil pesitsevate lindude kohta.

Loe edasi ...