Eesti Ornitoloogiaühing
Veski 4, Tartu 51005E-posti aadress: eoy@eoy.eeTelefon: +372 742 2195Töötajate kontaktidFacebook: www.facebook.com/ornitoloogiayhing
Suvisel aialinnupäevikul oli mullu rekordaasta: vaatlusi tegi 1193 inimest 675 aias.
Suvise aialinnupäeviku seitsmendal aastal kogunes usinate linnu- ja loodusvaatlejate ühise pingutuse tulemusena peaaegu 30 000 vaatluskirjet, mis lisandusid eelmiste aastate 138 000 vaatluse juurde. Vaatlused jagunesid järgnevalt:
Mis jääb meelde 2020. aasta hooajast?
Keskmine aias kohatud linnuliikide arv kukkus 35,3 liigini (2019. aastal 37,3 liiki) ja pesitsusjuhtude arv 4,1 korrani (2019. aastal 5,0 korda), kuid lindude pärast ei pea muretsema – linnuvaatlejatel oli raske aasta.
Talv oli erakordselt soe, kuid rändlindude saabumist see ei kiirendanud. Enamik lindusid peale sookure jõudsid meile tagasi üpris tavapärasel ajal.
Plusskraadides talve tõttu oli paljudel taimedel keskmine õitsemisaja algus erakordselt varajane. 11 taime parandasid oma rekordeid, mõni suisa mitme nädala võrra.
Putukad varajasele kevadele väga ei reageerinud, mistõttu jäi sel aastal paljudel tolmeldajatel lumi- ja märtsikellukestega kohtumine vahele.
Suvise aialinnupäeviku 2020. aasta tulemuste kokkuvõttega saab tutvuda siin.
1. märtsil 2021 algab suvise aialinnupäeviku hooaeg uue koordinaatori Martin Tikk juhtimisel.
Suvise aialinnuvaatluse koordinaator aastatel 2014-2020 Meelis Uustal tänab kõiki aialinnuvaatlejaid põnevate aastate ja väga hariva kogemuse eest!
Lisainfo:www.eoy.ee/aed
Foto: Kauro Kuik
Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi ja aiapidajaid märkama ja avastama elurikkust oma koduaias ning märtsist kuni oktoobrini tehtud vaatlusi aialinnupäevikusse kirja panema.
Foto: Ave Kruusel
Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatuse suvise aialinnupäeviku kümnendal hooajal tegi loodusvaatlusi 670 inimest 365 aias.
Juba kümnendat hooaega kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi kirja panema oma aias märgatud ja pesitsevaid linde. Suvise aialinnupäeviku pidamine kestab märtsist kuni oktoobri alguseni.
Suvise aialinnupäeviku üheksandal hooajal täheldasid päevikupidajad märtsi algusest kuni oktoobri alguseni üles ligi 19 000 loodusvaatlust.
Põldvarblane.Foto: Kaisa Äärmaa.
Tänasest kuni oktoobri alguseni saavad kõik aiapidajad kaasa lüüa suvise aialinnupäeviku pidamises, tähendades veebipäevikus üles oma aias kohatud ja pesitsevad linnud.
Kuldnokk.Foto: Kauro Kuik.
Ornitoloogiaühing kutsub aiaomanikke märtsist oktoobrini pidama veebipäevikut oma aias kohatud lindude, aga ka muude loomade ja taimede kohta.
Praegu on viimane aeg paigaldada aeda pesakastid kuldnokkadele.Foto: Sander Sirelbu.
Kevad on käes ja eriolukorrale vaatamata veedavad paljud pered aega populaarsetel matkaradadel ja looduskaunites paikades. Praegu on aga on hoopis sinu koduõu parim paik, kus ohutult värskes õhus viibida ja loodusest rõõmu tunda.
Tänase seisuga on päevikupidajad kohanud kuldnokka 121 aias.Foto: Kauro Kuik.
Looduses viibimine, lindude ja loomade jälgimine ning oma aia eest hoolitsemine on teraapilised tegevused. Praeguses olukorras on tavapärasest suurem võimalus aias tegutseda ja seepärast jagame soovitusi aialinnupäeviku pidajatele.
Vaade Haapsalu linnuvaatlustornist.Foto: Rita Helisma.
Märtsikuu viimasel pühapäeval kavas olnud linnade linnuvaatluspäev lükkub edasi. Seniks kutsub ornitoloogiaühing linnuhuvilisi pidama aialinnupäevikut.
Musträstas on linnuliik, keda aialinnuvaatlejad sagedasti kohtavad.Foto: Kauro Kuik.
Ornitoloogiaühing kutsub seitsmendat aastat huvilisi pidama veebipäevikut oma aias kohatud lindude, aga ka muude loomade ja taimede kohta.