Eesti Ornitoloogiaühing
Veski 4, Tartu 51005E-posti aadress: eoy@eoy.eeTelefon: +372 742 2195Töötajate kontaktidFacebook: www.facebook.com/ornitoloogiayhing
Pesakaamerad annavad võimaluse jälgida otsepildis lindude elu neid segamata.
Metsisekaamera on paigaldatud Lääne-Virumaale Tudusoo linnuala metsisemängu. Metsised ei tegutse kaamera ees ööpäevaringselt, vaid saabuvad mänguplatsi puudele õhtul päikeseloojangu ajal. Hommikul algab metsisemäng juba pimedas, 2-3 tundi enne päikesetõusu ning kestab keskhommikuni.Vaata metsisekaamerat.Loe Looduskalendri portaalist uudiseid ja foorumit (inglise keeles).Metsisekaamera paigaldasid ja haldavad koostöös Kotkaklubi, Eesti Ornitoloogiaühing, Looduskalender, Beta-Grupp, Akukeskus, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Must-toonekure pesakaamerast näeb otsepilti igal varakevadel. Ülekanne kestab hilissuveni või sügise alguseni, kuni pesas tegevust jätkub.Vaata must-toonekure pesakaamerat.Loe Looduskalendri portaalist uudiseid ja foorumit (inglise keeles).
Kaamera on paigaldatud satelliitsaatjaga varustatud suur-konnakotka Tõnni pesa juurde, kelle liikumisi on ornitoloogid jälginud alates tema pesast väljalendamisest 2008. aastal. Vaata suur-konnakotka pesakaamerat.Loe Looduskalendri portaalist uudiseid ja foorumit (inglise keeles).
Kalakotka kaamera asub selle pesa juures 2012. aastast. Pesakaamerast võib kuulda militaarharjutusi, ehitustegevust ning maanteelt ja raudteelt kostuvat müra. Seega pole see just eriti kõrvaline koht, aga kotkad valisid selle siiski oma pesapaigaks 2011. aastal.Vaata kalakotka pesakaamerat.Loe Looduskalendri portaalist uudiseid ja foorumit (inglise keeles).
Kaljukotka pesakaamera asub Soomaa rahvuspargis ja seda pesa kasutavad kotkad 2011. aastast. Kaamera saab toite päikesepaneelidelt ning energia kokkuhoidmiseks lülitub kaamera pimeduse saabudes välja. Otseülekanne taastub päikesetõusul.Vaata kaljukotka pesakaamerat.Loe Looduskalendri portaalist uudiseid ja foorumit (inglise keeles).