Üritus

Tagasi

Linnuviktoriin

20. märts 2024  kell 12.00 - 15.00

Tartu Ülikooli loodusmuuseum
Vanemuise 46, Tartu

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 6.–12. klasside õpilasi osalema linnuviktoriinil, kus selgitatakse välja Eesti parimad noored linnutundjad.

Viktoriinil tuleb vastata küsimustele Eesti lindude kohta ning tunda liike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Parimaid noori linnutundjaid premeeritakse auhindadega.

Sel aastal toimub viktoriin 20. märtsil kell 12.00 Tartus Vanemuise tn 46 ringauditooriumis. Viktoriinist saavad osa võtta 6.–12. klasside õpilased kahe- kuni kolmeliikmelistes võistkondades. Osalemiseks on vajalik eelregistreeruda. Registreerimine on avatud 15. märtsini 2024 või kuni kohtade täitumiseni.

Enne viktoriini on osalejatel kasulik lugeda kirjandust, kuulata linnuhääli, uurida temaatilisi veebilehti ja tutvuda soovitatud materjalide loeteluga.

Soovijatel on pärast viktoriini võimalik osa võtta linnuteemalisest ekskursioonist Tartu Ülikooli loodusmuuseumis või külastada muuseumi iseseisvalt.

Linnuviktoriini ajakava, osalemistingimused ja soovitatud materjalide loetelu leiab siit.

Linnuviktoriini korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed alates 2011. aastast. Auhindadega toetavad Eesti Ornitoloogiaühing, ajakiri Eesti Loodus ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Lisateave:
Külli Kalamees-Pani
Linnuviktoriini korraldaja
kulli.kalamees-pani@ut.ee
Tel +372 5342 5101