31.05.2020

Loodus tuttpüti ühte poega ei soosinud

Tuttpüti kaameraga pesas koorus täna, 31. mail teine poeg, kuid kahjuks üks kahest pojast täna suri. Ühte kindlat hukkumise põhjust tuttpütiaasta meeskond välja pakkuda ei julge, see võis olla nii haigus kui ka vigastus.

Tuttpüti pesas on veel kolm muna, millest pojad kooruvad loodetavasti lähipäevil; täpset koorumise kuupäeva paraku ei tea, kuna tuttpütiaasta meeskonnale on teadmata ka munemise aeg (loe siit).

Kuni kõik pojad on koorunud, toimetab tuttpütipaar pesa juures. Seni ainsat väikest poega soojendavad vanalinnud oma seljal tiivasulgede vahel ning poeg on vanalinnu seljal nii pesas kui ka järvel ujudes. Video sellest salvestas ExpertOfNothing (Looduskalendri foorum):

Toidavad aga vanalinnud poega väikeste kaladega. Videolõigu, millelt on näha vanalindu teise vanalinnu seljal istuvale pojale kala ulatamas, salvestas Fleur (Looduskalendri foorum):

Otsepilti tuttpüti pesast vahendab Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Beta Group’iga, foorumit peab Looduskalender, ülekannet võimaldab Elisa.

Tuttpütiaastat toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Margus Ots
Tuttpütiaasta koordinaator
margus.ots@eoy.ee