GPS-saatja sai endale ka esimene samasuvine kägu

05.07.2024

Mida me teame Eestis elunevate kägude elust ja liikumistest? Seni veel väga vähe. Mida me teame aga meie noorte kägude elust? Mitte midagi.

Ajal, millal suur osa Eestis elunevatest kägudest on oma nokka juba Aafrika poole pööramas, sirgub sulaslindude hoole all aga jõudsalt nende järglaskond.

Laupäeva, 29. juuni hommikul leiti Põlvamaalt majalähedaselt haljasalalt poollennuvõimeline käopoeg. Käole on looduse poolt kaasa antud suhteliselt väheldased jalad ning seepärast näis leidjatele, et rohus ukerdaval linnuhakatisel on jalad vigastatud.

Linnupoja teekond viis Tartusse Eesti Metsloomaühingu kogumispunkti suunas, kus kaasa võetud elukat üle vaadates selgus, et tegemist on täies elujõus käohakatisega ning soovitati lind nii kiiresti kui võimalik leiukohta tagasi toimetada. Samal ajal edastati leiuteade ka aasta linnu meeskonnale, kes koheselt käopoja leidjatega ka ühendust võttis.

Ja nii juhtuski, et pärast pikka ja lootusetuna tundunud vaikust õnnestus 30. juuni pärastlõunal paigaldada GPS-saatja ka meil koorunud sellesuvisele noorele käole. Tänu tänapäevasele tipptehnoloogiale saame nüüd kaasa elada ka käopoja toimetamistele ja liikumistele.

Käopoeg sai esialgu nimeks Põnn. Uhkema ristinime saab see nooruk pärast asjakohast DNA-analüüsi, mille tulemusena selgub linnu sugu.

Ahjaa, seda käopoega hooldas hall-kärbsenäpi paar.

Postituse kirjutas Jaanus Aua.