12.11.2020

Räpinas saab tutvuda aasta linnuga

Kolmapäeval, 18. novembril kell 12.00 toimub Räpina Aianduskoolis looduspäev, kus ornitoloogiaühing tutvustab käesoleva aasta lindu tuttpütti.

Tänavune aasta lind tuttpütt on huvitava välimuse ja käitumisega veelind, kes on Eestis tavaline pesitseja ja läbirändaja. Lääne- ja Lõuna-Euroopas asuvatele talvitusaladele lahkuvad tuttpütid oktoobris. Ent kui jääolud võimaldavad, jääb vähesel arvul tuttpütte Eesti rannikule ka talvitama. Lisaks tuttpütile elavad Eestis veel ka hallpõsk-pütt, sarvikpütt, väikepütt ja mustkael-pütt.

Looduspäev „Aasta lind 2020 – tuttpütt” toimub kolmapäeval, 18. novembril kell 12.00 Räpina Aianduskoolis (Aiandi 6, ruum 334). Lugusid aasta linnust tuttpütist ja teistest Eesti püttidest jutustab ornitoloog Leho Luigujõe. Osalemine tasuta.

Korraldajad paluvad osalejatel järgida Terviseameti soovitusi koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Jää koju, kui oled haige, sul esineb mistahes haigussümptomeid või oled olnud lähikontaktis COVID-19 haigega. Hoia teistega distantsi, kanna kindlasti maski ning lae alla mobiilirakendus HOIA.

Loodusõhtut korraldab Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Räpina Aianduskooliga, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.