Vaatlused

Vaatlused

Vaatluste kogumist alustame peagi. Seniks pakume võimalust tutvuda öösorri eluoluga linnuõhtutel või lugeda öösorrist pikemalt aasta linnu kodulehelt .

Öösorr on rändlind, kes Eestisse saabub aprilli viimastel või mai esimestel päevadel. Pesitsusajal võib takutoristajat kohata loodusmaastikes pea kogu Eestis, k.a saartel. Tänu omapärasele sorinalaulule on ketrajat lihtne ära tunda. Küll tuleb meeles pidada, et vaiksetel suveöödel kostab öösorri laul koguni kilomeetri kaugusele, mistõttu peab linnu asukoha määramisel olema tähelepanelik. Kui laulvat lindu kuuleb juba kaugelt, siis pesal kössitavale sorrile võib teda märkamata isegi peale astuda. Seetõttu on eriti oodatud kõik teated pesaleidudest ning pesakondade vaatlused.

Öölindudest, nagu öösorr, saame vähe teada tavaliste seirepojektidega, mis keskenduvad päeval aktiivsetele liikidele. Julgustame kõiki võtma ette pikemaid retki suveöödes ning edastama meile lisaks vaadeldud lindude asukohtadele ka oma liikumisteekonda. Parim aeg pikemateks öösorriretkedeks on jaanipäevajärgsed soojad ööd.

Öösorri vaatlused eElurikkuse andmebaasis (1998-2018). https://elurikkus.ee Öösorri vaatlused eElurikkuse andmebaasis (1998-2018). https://elurikkus.ee