Tulemused

Aasta linnu auli joonistusvõistlusele laekus 2454 nii käsitsi kui digitaalselt valminud tööd. Kõige rohkem töid esitati 8-12-aastaste rühmas: 1436. Parimate tööde valimisel osales seekord lisaks žüriile ka rahvas.

Žürii hindas töid neljas vanuserühmas. Žüriisse kuulusid auli aasta logo autor disainer Lii Ranniku, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kertu Tort, disainer Hannaloora Reimann, pikaajaline Tartu Kunstnike Liidu juhataja Markus Toompere ja ornitoloog Triin Kaasiku.

Kuni 7-aastaste seas sai esikoha Mia-Merethe Laur, teise koha Stanislav Razuvajev ja kolmanda koha Annabel Ventsel.

Vanuserühmas 8–12-aastased sai esikoha Hannah Vološtšenko, teise koha Anneliize Dederer ja kolmanda koha Arabella Henriette Sassian.

Vanuserühmas 13–18-aastased sai esikoha Anastasia Kotšura, teise koha Sandra Merivälja ja kolmanda koha Lee Grabbi.

19-aastaste ja vanemate seas sai esikoha Anastasia Vlasenko, teise koha Anna-Liisa Ojala ja kolmanda koha Katariina Purru.

Avalikul hääletusel andsid inimesed kokku 22 222 häält. Rahva lemmikuks osutus Sandra Merivälja pilt, mis kogus 617 häält.

Joonistusvõistlust korraldas Eesti Ornitoloogiaühing, toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Auhinnad pani välja Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, ajakiri Eesti Loodus, portaal Linnuvaatleja, Matsalu loodusfilmide festival, Salibar, Kaarnakivi seltsi kirjastus ja Tallink.