Kaamera

Vaata otseülekannet öösorri pesast:

Vaata pesakaamera salvestisi:

Kotkaklubi ja Eesti Ornitoloogiaühingu koostöös paigaldati juuni esimestel päevadel tänavuse aasta linnu öösorri pesale veebikaamera. Vaata otseülekannet öösorri pesast siit ja loe pesas toimuvast siit (ingl. keeles).

Hiiumaal asuva pesa leidis Renno Nellis mai viimasel nädalal, kui seal oli üks muna. Kaamera paigaldamise ajaks oli pesas kaks valget, hallikate ja pruunide täppidega muna, mis ongi öösorri tavaline kurna suurus. Öösorri haudeperiood vältab 17-21 päeva ja veebikaamera pesas peaksid pojad kooruma nädal enne jaanipäeva. Pojad püsivad pesas või selle vahetus läheduses umbes nädala, kuid seda me täpselt ei tea ja loodame selgitada kaamera vahendusel. Maaspesitsejana on öösorr röövloomadele kerge saak ning arvestatav hulk kurni hukkub. Loodame siiski, et meil õnnestub otsepildis näha nii poegade koorumist kui pesast lahkumist.

Metsisemängust tuttav kaugjuhitav kaamera on paigaldatud paari meetri kaugusele pesast ning varustatud infrapuna valgusallikaga, mis võimaldab meil öösorri tegemisi jälgida ka ööpimeduses, mil linnud on eeldatavalt aktiivsemad. Ühtlasi saame kuulata ja vaadata, kes pesa läheduses veel elavad.

Kaamera paigaldamisel osalesid Renno Nellis ja Urmas Sellis Kotkaklubist ning Omar Neiland Beta Group OÜ-st. Serveriruumiga toetab EENet, foorumit hoiab üleval Looduskalender.

Kotkaklubi pesakaamerate projekti ja Öösorri aasta linnu tegevusi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.