Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Mälumängud ja viktoriinid

Kassikaku otsimise talgud Valgamaal

Kutsume kõiki huvilisi 29. sept - 1. okt Valgamaale Soontaga kaitsealal ja selle ümbruses toimuvale kassikaku otsimise talgutele. Talgute käigus püütakse üles leida ka Põru must-toonekure pesa ja Soontaga kanakulli. Talgutel osalemine on prii, talgulisi ootame appi mitmekümne ringis. Talgute lõpus toimub ühine EuroBirdwatch2017, mille käigus pannakse kirja kõik kohatud linnuliigid. Talgud toimuvad EOÜ mälumängusarja ühe väljundina. 

EOÜ heategevuslik looduseteemaline mälumäng 2017/18

Viimane EOÜ heategevuslik loodusteemaline mälumäng toimus 2017.a septembrist 2018.a veebruarini.  Mälumängusarja vedas eest Urmas Abel. Uuendusena lisandus igale mängule üks lühiettekanne põnevast linnumaailmast loodusuurija silmade läbi. Mängud toimusid Tartu loodusmaja saalis kaks korda kuus. Mängudega läbiviimisega koguti 1979 eurot linnukaitseliste ühistegevuste korraldamiseks.

EOÜ sügislaager

7.-9. oktoobril toimub Järvamaal Lõõlas Kaitseliidu Järva maleva õppekeskuses Eesti Ornitoloogiaühingu praktiline sügislaager, mis korraldatakse EOÜ mälumänguga kogutud annetuste toel. Selle eesmärk on otsida etsamassiividest kaitsealuste linnuliikide seni teadmata pesi, et tagada nende kaitse. Eriline tähelepanu on must-toonekurel. Pesade leidmiseks annavad näpunäiteid parimad asjatundjad Kotkaklubist. Osalema on oodatud kuni 40  vähemalt 16-aastast inimest. Osalejatele pakutakse majutust, sööki-jooki, mõnusaid õhtuseid tegevusi ja head sügisest metsaelamust. Info ja registreerimine kuni 3. oktoobrini  aadressil urmasbl@gmail.com või telefonil 5666 0628.

Lõõla meenutused
Pildigalerii 

EOÜ heategevuslik looduseteemaline mälumäng 2015/16

2015. aasta sügisel algas Eesti Ornitoloogiaühingu heategevusliku looduseteemalise mälumängu uus hooaeg, mis kestab 2016. a. kevadeni. Mängud toimuvad Tartus ja Tallinnas. Mõlemaid mänge juhib Urmas Abel, samad on ka reeglid, osavõtutasu jm. Mängudega kogutavat raha kasutatakse ka sel hooajal linnukaitseliste talgute korraldamiseks.

 

Algab EOÜ traditsioonilise mälumängusarja uus hooaeg

Eesti Ornitoloogiaühingu heategevusliku looduseteemalise mälumängusarja uue hooaja avamäng toimub Tartus 19. novembril ja teine mäng 9. detsembril kell 18. Tähelepanu! Mängud toimuvad nüüd Kõrgema Sõjakooli hubases Kadetikasiinos (Riia 12, sissepääs Võru tänava poolsest küljest), kus saab osta ka jooke ja näkse. Küsimused käsitlevad loodust laiemalt ja ei keskendu ainult lindudele, paljud küsimused on vastusevariantidega. Osaleda saab nii üksi kui võistkonnaga. Parimatele on ka auhinnad.

Karulas aidati talgutega must-toonekurge


9.-11. oktoobril toimusid Karula rahvuspargis must-toonekure toitumisalade puhastamise talgud, kus osales viiskümmend vabatahtlikku peamiselt Eestist, aga ka Hispaaniast, Ungarist ja Saksamaalt. Talgute käigus puhastati võsast, prahist ja vanadest kopratammidest ligi kahekilomeetrine lõik Saera ojal ehk Ahelo jõel. Otse talguliste silme all hakkasid kalad vulisevas ojas rõõmust lupsu lööma. Kindlasti rõõmustavad  selle üle Karulas pesitsevad  must-toonekured, nende hulgas jälgimise all olev Eedi, kui ta kevadel oma pesitsuskohta naaseb.

Mälumäng tõi Keskkonnakäpa auhinna

3. juunil Tallinnas toimunud Keskkonnakäpa konkursi pidulikul lõpetamisel said Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu loodusmaja ühise heategevusliku mälumängusarja korraldamise eest koguni kaks auhinda: kategooriates „Tubli tegutseja“ ja „Rahva lemmik“. Hiljuti sai mälumäng tunnustuse ka Eesti Looduskaitse Seltsilt, kes nimetas selle ettevõtmise aprilli keskkonnateoks.

Heategevusliku mälumängusarja finaal

Veeburaris alanud EOÜ ja Tartu loodusmaja ühise heategevusliku mälumängusarja suur finaal ja pidulik lõpetamine toimub neljapäeval, 28. mail kell 18 Tartu loodusmajas (Lille 10). Senises kuues voorus on punktiarve avanud 29 võistkonda ja tabel tipus käib tihe rebimine. Kuigi see on viimane mäng, on sündmusele oodatud kõik uued huvilised, fännid ja toetajad. Kui enda võistkonda ei ole, leiad sõbrad kohapealt. Mängu juhib ikka Urmas Abel koos abilistega.

Heategevuslik mälumängusari kandideerib Keskkonnakäpa auhinnale

Eesti Ornitoloogiaühingu, Tartu loodusmaja, Tallinna Linnuklubi, Tallinna loomaaia jt koostöös juba mitmendat hooaega Tartus ja nüüd ka Tallinnas toimuv kiiresti populaarsust koguv  mälumängusari kandideerib keskkonnaameti korraldataval Keskkonnakäpa konkursil. Sellega tunnustatakse kord aastas silmapaistvaid keskkonnasõbralikke haridustegevusi. Sel aastal on mälumängule lisandunud ka heategevuslik pool: mängudega kogutakse raha must-toonekure toitumispaikade puhastamise talgute korraldamiseks. Oluline on seegi, et mälumängusarja korraldavad entusiastlikud vabatahtlikud eesotsas Urmas Abeliga. Hääletada saab 10. maini  konkursi veebilehel vajutades kandidaadi tutvustuse all nuppu "Meeldib". Kahjuks saavad hääletusel osaleda vaid need, kes kasutavad Facebooki.

Algab EOÜ mälumängu uus hooaeg

Peale väikest puhkust algab taas Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu loodusmaja koostöös toimuv mälumängusari. Seda juhivad vabatahtlikud Urmas Abel ja Merlin Grosberg, tee ja auhindadega varustab EOÜ. Esimene mäng on 5. veebruaril kell 18 Tartu loodusmajas. Mängu reeglid pole muutunud, kuid seekord on igas voorus küsimusi 30. Sel hooajal on igal mängul ka väike osalustasu (kuni 10-aastastele tasuta, 11-16-aastastele 1 euro, ülejäänutel 2 eurot). Kogutud raha kasutatakse sügisel must-toonekure toitumisalade taastamise talguteks, kust on oodatud osa võtma ka kõik mälumängusõbrad. Järgmised mängud toimuvad 19. märtsil, 2. aprillil, 29. aprillil, 14. mail ja suur finaal 28. mail.

Liida sisu