EOÜ 90

EOÜ fotonäituse avamine ja raamatu esitlus Tallinnas

Neljapäeval, 25. oktoobril avatakse Viru Keskuse III korrusel Rahva Raamatu poe juures Eesti Ornitoloogiaühingu 90. aastapäevale pühendatud rändav fotonäitus „Imelised linnud“. Näitusel on 20 fotot tunnustatud loodusfotograaf Remo Savisaare kogust. Neil on lähivaates suursugusust, värve ja armastust. Avamisel räägib fotode autor lindude imelisest maailmast. Peale näituse avamist esitleb kirjastus Koolibri Rahva Raamatus uut linnuraamatut „Linnulaule ja –hüüde“.

Kahlaja-asurkondade pikaajalised muutused Eesti looduslikes elupaikades

Hannes Pehlak, Agu Leivits, Eve Mägi
Kahlaja-asurkondade pikaajalised muutused Eesti looduslikes elupaikades

Lõbusad joonisfilmid lindudest

Eesti Ornitoloogiaühingu 90. juubeli puhul valmis kümme lõbusat joonisfilmi, mille peaosas on üht või teistpidi linnud. Kõigi nende autoriks on Eesti kunstnik Chintis Lundgren ning muusika kirjutanud Pastacas. Lisaks leiad siit lehelt filmi hallõgijast, mis sündis õgijate aastal. Täisekraanil vatamiseks klõpsa filmil noolekestega nupule. Joonisfilmide tegemist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Suur linnuõhtu Tallinnas

13. detsembril kell 18-20.30 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis suur linnuõhtu, millega EOÜ 90. tegevusaasta lõpetamisel täname kõiki linnusõpru. Kaunis õhtus on pilte, jutte, muusikat, poeesiat ja üllatusi. Kulminatsiooniks on aasta linnu fotokonkursi lõpetamine ja parimate tööde esitlemine. Muusikat teevad Erki-Andres Nuut, C-Jam tsellokvartett jt. Õhtut juhib Arne Ader.

EOÜ ettekandeõhtute salvestused

Oktoobrist novembri lõpuni toimuvad Tartus EOÜ ettekandeõhtud. Nii selle kui eelmise hooaja ettekannete salvestusi on nüüd võimalik vaadata siit.

Algavad EOÜ ettekandeõhtud

 

Oktoobris alustab Eesti Ornitoloogiaühing traditsiooniliste ettekandeõhtutega, kus oma ala parimad asjatundjad räägivad lindudest ja nendega seotud aktuaalsetest teemadest. Kõik ettekanded on lihtsas keeles ja arusaadavad igale huvilisele. Ettekanded toimuvad algusega kell 18.30 Tartus Baeri maja saalis, Veski 4.

Linnuvaatlemine on lõbus!

Autor: Cinthis Lundgren 

 

Eesti Ornitoloogiaühingul on 90. sünnipäev

Vaata Chintis Lundgreni EOÜ 90. sünnipäevaks tehtud klippi!

 

Linnulaulude kontsert Käsmus

5. juunil kell 18 toimub Lääne-Virumaal Käsmus EOÜ juubeli puhul linnulaulude õhtu. Bonzo, Luisa Värk, Triinu Taul ja Toomas Krall laulavad Margus Kappeli ansambli saatel tuntud linnulaule. Lindudest räägivad Aleksei Turovski ja Peep Veedla. Pärast kontserti toimuvad samas ka õhtused linnuretked. Lähemalt vaata siit.

Tornide linnuvaatlusel osales enam kui 100 huvilist

Möödunud pühapäeval toimus Eestis esmakordselt Tornide linnuvaatlus. Ilus kevadilm ja võimalus tiivuliste naabrite kohta rohkem teavet saada, meelitas pühapäeval vaatlustornidesse enam kui 100 huvilist.

Liida sisu