Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Punaselg- ja hallõgija - 2010

Teata hallõgijatest!

Taas on alanud aasta lõpuni kestev hallõgijate talviste juhuvaatluste kogumine. Enda nähtud õgija saab kirja panna aasta linnu kodulehel www.eoy.ee/ogijad (vt Osale projektis).

"Aasta lind 2010" teemaline loodusõhtu Rahvusraamatukogus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi "Aasta lind 2010" teemalisele loodusõhtule, mis toimub 28. oktoobril algusega kell 17.00 Tallinnas Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis (aadress Tõnismägi 2). Ürituse tähelepanu on pööratud tänavustele aasta lindudele - punaselg- ja hallõgijale. Loodusõhtul vaadatakse õgijate pilte, räägitakse nende põnevate lindude elukommetest ning tänatakse aasta linnu projekti aktiivsemaid osavõtjaid. Üritus kestab 2 tundi ja osavõtt on kõigile huvilistele tasuta.

Aasta linnu plakat

Lae alla aasta linnu plakat siit

Alanud on pesitsevate punaselg-õgijate loendus

Kutsume kõiki linnusõpru üles oma panust andma pesitsevate punaselg-õgijate loenduses, et täiustada meie teadmisi selle linnu elupaigavaliku ja arvukuse kohta. Kaasalöömiseks tuleb huvilistel valida endale meelepärane, vähemalt 5 km pikkune loendusrada. Räda läbitakse ühe korra ajavahemikus 1.06-30.06. Loendustransekti valikul peaks arvestama, et ühe biotoobi pikkus oleks vähemalt 3 km.

Aasta linnu postmargi ja raamatu esitlus

 Neljapäeval, 13. mail kell 15 esitletakse Tallinnas Rahva Raamatu kaupluses Viru Keskuse 4. korrusel postmarki "Aasta lind. Õgijad"
ning raamatut "Aasta linnud". Kõik huvilised on oodatud!

Tutvu postmargi ja maksikaardiga http://www.post.ee/?id=1595&product_id=7962&c_tpl=1019
 

Algab talvituvate hallõgijate kaardistamine

Aasta lind 2010 raames soovime täiendada meie teadmisi hallõgija talvisest asustustihedusest ja arvukusest ning elupaigakasutusest. Selleks kutsume linnuvaatlejaid osalema hallõgijate talvises kaardistamises enda valitud alal. Loenduse käigus tuleb kogu enda valitud ala hoolega läbi käia ning kõik kohatud hallõgijad kaardile märkida. Loendus tuleb läbi viia endale sobival päeval ajavahemikus 20. jaanuarist 15. veebruarini!

Algab aasta linnu nuputamismäng õpilastele

Aasta linnu kodulehel algab tänasest kooliõpilastele mõeldud õgijate teemaline nuputamismäng. Uued ülesanded ja õiged vastused ilmuvad kodulehele kord kuus. Tublimatele osalejatele on välja pandud ka auhinnad. Vaata www.eoy.ee/ogijad.

Aasta lind 2010 koduleht avatud

Uue aasta algusega avati ka Aasta lind 2010 koduleht aadressil www.eoy.ee/ogijad. Siit leiab lugemist ja pildimaterjali kõigi meil esinevate õgijate kohta ning uudiseid aasta linnu tegevuste ja osalusvõimaluste kohta. Esmalt kutsumegi kõiki huvilisi üles teavitama kõigist hallõgija talvistest vaatlustest. Selleks on kodulehel lihtne ankeet. Ilusat õgija-aastat!

Aasta lind 2010 on õgijad

Eesti Ornitoloogiaühing valis 2010. aasta linnuks kaks meil pesitsevat õgijaliiki - punaselg- ja hallõgija. Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada laiemale avalikkusele üht meil esinevat linnuliiki või liigirühma. Samuti püütakse koguda teavet aasta linnu käekäigu ja leviku kohta Eestis.

Foto: Valeri Štšerbatõh

Liida sisu