Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Talilinnuloendused

Talilinnuloendused

Kestvus: alates 1987
Projektijuht: Jaanus Elts

Loendused käivitusid Eestis aastal 1987 ning nende eesmärgiks on selgitada eeskätt just maismaal tegutsevate talilindude levikut, suhtelist arvukust ning nende näitajate muutumist nii ühe talve kui ka aastate jooksul. Meetod võimaldab hinnata ka lindude talvist suremust.

Sel nädalal algab talilindude loenduse hooaeg

Neljapäeval, 15. novembril algab iga-aastane maismaa talilinnuloenduse hooaeg. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loendust tegema nii kogenud ornitolooge kui ka uusi huvilisi.

Talve jooksul on linde vaja loendada kolmel korral enda valitud piirkonnas ja rajal. Esimene loendusperiood on 15.–28. novembrini. Vaatleja peab tundma talilinde (kuni 40 liiki) hääle ja välimuse järgi. Loenduseks tuleb valida umbes 10 km pikkune rada, mis võib kulgeda läbi erinevate maastike.

Algab talilindude loendamise hooaeg

Novembriga algab talvine maismaalindude loendamise hooaeg. Esimene loendus tuleks enda valitud kohas ja marsruudil läbi viia vahemikus 15.-28. november. Uutel huvilistel tuleb pöörduda projektijuht Jaanus Eltsi poole jaanus.elts@eoy.ee. Kes soovivad uut loendusrada Tallinnasse, neil palume lisaks ühendust võtta ka Eet Tuulega eet@tallinna-linnuklubi.ee.

Talilinnuloendused 1987-2009

Talilinnuloendustel on peagi algamas 24. hooaeg. Senine andmestik on sisestatud andmebaasi (MS Access) ja vastav andmebaas sisaldab nüüdseks kokku 38883 kirjet 56 põhilise talilinnu ja paarikümne juhuslikult meil talvitava maismaa-talilinnu kohta.

Liida sisu