Andres Kalamees ja Toomas Jüriado said looduskaitsemärgi

Trüki


Keskkonnaminister Marko Pomerants andis täna keskkonnakuu avamisel üle Eesti looduskaitsemärgid, mille teiste seas pälvisid Eesti Ornitoloogiaühingu direktor Andres Kalamees ning loodusajakirjanik ja linnusõber Toomas Jüriado. Andrese teekond ja panus Eesti looduskaitses sai alguse Lääne-Eesti saarte biosfääri kaitseala teadusdirektori ning hiljem direktorina. Pärast seda on ta pea kaks aastakümmet juhtinud Eesti Ornitoloogiaühingut. Tänu Toomas Jüriadole on ornitoloogiaühing aga saanud pärast taasasutamist tugeva liikmeskonna ning põhja hariduse ja teavituse suunal.

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja kuldmärgi sai Tallinna loomaaia legendaarne direktor Mati Kaal. Looduskaitsemärke annab Keskkonnaministeerium välja alates 2011. aastast. Märgiga tõstetakse esile neid, kellel on suuri teeneid Eesti looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel, looduskaitse edendamisel, arendamisel ja tutvustamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.

 


Andres Kalamees (esimesel fotol) ning Toomas Jüriado (teisel fotol parempoolne) looduskaitsemärgi üleandmisel. Foto: Janek Jõgisaar, www.bioneer.ee