Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Osale jõelinnuseires!

Trüki


Eesti Ornitoloogiaühing viib alates 2014. aastast vabatahtlike abiga läbi jõelinnuseiret, et saada teavet vooluveekogudel pesitsevate linnuliikide käekäigu kohta. Appi on oodatud kõik, kes liiguvad veekogudel (jõed, ojad, suuremad kraavid) mõne sõiduvahendiga või mööda kallast. Osalemine on üsna lihtne, sest peamisi jälgitavaid liike on vaid kaheksa. Jõelinnuseire keskne aeg on 25. aprillist 20. maini.

 

  • Kui liigud vooluveekogul (oja, kraav, jõgi) või selle servas vähemalt 1,5 km, siis jäta palun meelde loenduse algus- ja lõpp-punkt ning pane kirja lõigul kohatud veelinnud ja nende arv. Seire peamisteks liikideks on jäälind, sinikael-part, piilpart, sõtkas, jääkoskel, vihitaja, metstilder ja kaldapääsuke, kuid soovitatav on kirja panna ka teised kohatud linnuliigid. NB! Kirja pane vaid liigid, keda tunned.
  • Kõige olulisemad on jõelindude pesitsusperioodi alguses tehtud loendused ajavahemikul 25. aprill kuni 20. mai.
  • Sisesta andmed jõelinnuseire veebirakenduses.
  • Andmeid sisestades veendu, et loendusteekond oleks üheselt mõistetav.
  • Kui loendad ühel käigul linde eri tüüpi vooluveekogudel (kraav, oja, jõgi vm) või oluliselt erineva laiusega veekogudel, siis palun jaota võimalusel loendatav ala lõikudeks.
  • Erinevates kohtades nähtud linnud märgi kindlasti eraldi. Väga oluline on ka täiendav info vaatluse kohta (kas tegu emase, isase või pesakonnaga, mitu neid pundis on jms).
  • Loendustel on oluline kasutada binoklit.

Vaatluste märkimise abileht (pdf)
Jõelinnustiku seire aruanne 2014 (pdf)

Joosep Tuvi
jõelinnustiku seire koordinaator
joosep.tuvi@eoy.ee
5330 1841