Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

EOÜ 95. sünnipäeva kroonika

Trüki

30. aprillil tähistas Eesti Ornitoloogiaühing oma 95. sünnipäeva perepäevaga Põlvamaal Taevaskojas. Kaunis kevadilm tõi päeva nautima 125 inimest. Osalejad said kaasa lüüa orienteerumises, pesakaste kopsida, toimus mälumäng jm. Sünnipäevakingiks koguti annetustena ligi 300 eurot, mida kasutatakse EOÜ eesmärkide elluviimiseks. Annetusi kogume kogu juubeliaasta jooksul. Suur tänu kõigile sünnipäevalistele ja õnnitlejatele, Urmas Abelile, orienteerumisklubile Kobras ja kõigile abilistele.

Orienteerumiseks oli ette valmistatud kolm rada: päris algajatele Jäälinnu rada (2-3 km), pisut edasijõudnutele Tihase rada (4-5 km) ning orienteerujatele ja julgetel Ronga rada (6-7 km). Orienteerumisradadel testisime ka hüpoteesi: mida kiiremini liigud, seda vähem linde märkad. Selleks palusime kõigil osalejatel kirja panna rajal kuuldud ja nähtud linnuliigid. Et kõigil ikka linnurõõmu oleks, võis orienteerumispunktidest leida ka kuue tihaseliigi ja jäälinnu foto, mille kirjapanemine testis samuti arvesse läks.

Kokku saadi radadel kirja 46 linnuliiki, seejuures ülekaalukalt kõige rohkem liike keskmise pikkusega rajal: Jäälinnu rajal 26, Tihase rajal 43, Ronga rajal 29. Arvestades tulemusi kõigilt radadelt kokku, ei leidnud meie hüpotees kinnitust (vt joonist). Radade lõikes oli kindel ja selge seaduspära vaid Ronga rajal. Seal märkis linde üles vaid 19% võistlejatest, kõik kiiremad jätsid selle üldse tegemata või märkisid vaid fotodelt nähtud liigid ning mäekõrguselt kõige rohkem liike pani kirja viimane lõpetaja.