Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Lihavõtte linnuvaatluspäevade lõplikud tulemused

Trüki

26.-27 märtsil Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) poolt korraldatud lihavõtte linnuvaatluspäevadel pandi kirja 111 000 lindu 135 liigist. Võrreldes varasematel aastatel märtsikuusse langenud linnuvaatluspäevadega on mõlemad näitajad rekordilised. Ühest küljest tuleb see just vaatluspäevadeks saabunud soojalainest, aga ka rekordilisest osavõtust - vaatluste nimekirju kogunes sel aastal 270, mille koostamisel osales 470 inimest.

Lihavõtte nädalavahetuseks saabunud soojalaine ja ilus ilm käivitas ka aktiivse lindude rände. Seepärast nägid paljud vaatlejad just neil päevil oma selle kevade esimest kuldnokka, valge-toonekurge, linavästrikku, metsvinti, põldlõokest, metskurvitsat või muud kevadekuulutajat ning saabus palju teisi rändlinde. Sel nädalavahetusel algas ka suurem hanede ränne – peaaegu pool kirja pandud lindudest olid haned. Arvukamalt nähti veel kiivitajaid, sinikael-parte, hallvareseid, rasvatihaseid ning naeru- ja kalakajakaid. Kõige sagedamini kohatud linnuliigid olid siiski veel talvisemad liigid rasvatihane, hallvares, sinitihane, rohevint, harakas ja leevike. Vaatluspäevade haruldasemateks leidudeks olid Pärnumaal nähtud punakael-lagle ja väike-laukhani ning mägi-kanepilind ja kaelus-turteltuvi.

Ülekaalukalt kõige pikema liiginimekirja esitasid seekord vaatlejad Ene Maaten, Riho Männik, Tarmo Teppe ja Kalle Muru, kes nägid Eesti lõunaosas 86 linnuliiki. Üle 60 liigi kogusid veel Kaarel Võhandu koos linnuturistidega Saare- ja Läänemaal (75), Leho Aaslaid Hiiumaal (63) ning Ingrid Aus Rapla- ja Harjumaal (61).

Lihavõtte linnuvaatluspäevade lõplikku kokkuvõtet saab vaadata EOÜ veebilehel www.eoy.ee. Täname kõiki vaatluspäevadel osalejaid ja abilisi ning Kristjan Adojaani ja OÜ 5D Visionit tehnilise toe eest.

Lihavõtte linnuvaatluspäevasdel kohatud linnuliigid (pdf)

Foto: Kilvar Kessler