Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Nädalavahetusel loendati üle 150 000 linnu

Trüki

Nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch2015 oli esmaspäeva lõunaks laekunud andmetel Eestis kokku loetud üle 150 000 linnu vähemalt 148 liigist. Vaatamata väga kaunile ja soojale sügisilmale on see tulemus võrreldes varasemate aastatega pigem tagasihoidlik. Eesti ühes paremas lindude rände jälgimise kohas Põõsaspea neemel oli vaatlejate sõnul laupäeval lindudel siiski korralik rändepäev ja seda oli seal jälgimas ka kümneid linnuhuvilisi nii Eestist kui ka välismaalt. Seal nähti kahe päeva jooksul ligi sada liiki linde. Palju vaatlejaid käis nädalavahetusel ka Pärnumaal Kabli linnujaamas, kus kõige silmatorkavam oli sookiurude massränne.

Esialgse kiirkokkuvõtte andmetel loendati linnuvaatluspäevadel kõige enam valgepõsk-laglesid, hanesid, metsvinte, lauke, põhjavinte, kiivitajaid, aule ja kuldnokki. Kõige sagedamini nähtud liikideks olid rasvatihane, hallvares, pasknäär, sinikael-part, harakas ja ronk. Huvitavamateks liikideks olid näiteks punakael-lagle, valge-toonekurg, rukkirääk, merirüdi, lõunatirk, alk, lepalind, randkiur, koldvint, lapi tsiitsitaja, hangelind. Liikvel on veel ka pääsukesi ning palju kuldnokki, linavästrikke, rästaid, kiivitajaid jt.

Nädalavahetusel tehtud linnuvaatluse tulemusi ootame 8. oktoobrini. Neid saab edastada online vaatluvormi abil siinsamas viidatud lingil või postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu.

Täname kõiki osalejaid ja juhendajaid ning Kristjan Adojaani ja OÜ-d 5dVision vaatlusvormi loomise eest.

Vaatlusandmete vastuvõtmine on lõppenud. Kui soovid siiski midagi edastada, tee seda e-postil riho.kinks@eoy.ee.

Lisateave:
Riho Kinks, riho.kinks@eoy.ee, 508 6690

Foto: Linnuvaatlus Mehikoormas. Arne Ader/www.loodusemees.ee