Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

3.-4. oktoober on rahvusvahelised linnuvaatluspäevad

Trüki

3.–4. oktoobril toimuvad traditsioonilised rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch 2015. Sellega pööratakse tähelepanu lindude sügisrändele ja meid ümbritsevale linnurikkusele. Osalemiseks tuleb neil päevil vaid lindude tegutsemist jälgida. Seda võib teha nii koduaias kui ka pikemal linnuretkel. Mitmel pool Eestis saab osalde ka juhendajaga linnuvaatlusel. Palume nähtud liigid ja lindude ligikaudse arvu kirja panna ning võimalusel edastada andmed kiirkokkuvõtete tegemiseks juba 4. oktoobril hiljemalt kell 15, kasutades allpool olevat ankeeti (avatakse laupäeval). Kes selleks ajaks ei jõua, neilt ootame andmeid 8. oktoobriks, siis võib neid saata ka postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad toimuvad sel aastal 22. korda. Seda korraldab ülemaailmne linnukaitseühendus BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing. Lisateave: riho.kinks@eoy.ee, 508 6690.

Vaatlusandmete vastuvõtmine on lõppenud. Kui soovid siiski midagi edastada, tee seda e-postil riho.kinks@eoy.ee.

Juhendajaga linnuvaatlus

 • 3. oktoobril toimub Tallinna Linnuklubi traditsiooniline linnuretk Loode-Eestisse. Oodatud on kõik huvilised, retk on tasuta. Marsruut on Laagri - Kersalu - Paldiski - Laoküla - Madise - Padise. Kogunemine Laagri Statoili tanklas kell 7.30. Retk kestab orienteeruvalt 7h. Osalejatel palume kaasa võtta oma binokkel ja võileib, selga ilmale kohane riietus. Retk toimub oma transpordiga. Selle puudumisel on võimalik huvilised kohapeal autodesse mahutada. Võimalusel teata oma osalemissoovist reede, 2. oktoobri õhtuks aadressil meelis@tallinna-linnuklubi.ee või telefonil 53415030.
 • 3. oktoobril toimub linnuvaatlus Pärnumaal Sindis. Kogunemine on kell 8 linnavalitsuse ees. Räägitakse nii lindudest kui Sindi linna omapärast. Retke korraldab Sindi Gümnaasium, juhendaja on Eedi Lelov, telefon 5193 8287.
 • 3. oktoobril toimub linnuvaatlus Pärnus. Kogunemine on kell 10 uue, nn puupromenaadi alguses. Retke korraldab Pärnu loodusmaja, juhendaja on Eedi Lelov, telefon 5193 8287.
 • 3. oktoobril toimub linnuvaatlus Hiiumaal Orjaku linnutornis alates kell 9.30. Juhendajaks on Hiiumaa linnusõbrad. Lisateave telefonil 5196 4284.
 • 3. oktoobril toimub linnuvaatlus Tartus Ihastes. Kogunemine on kell 10 Kasteheina bussipeatuses. Rekte juhib Arne Laansalu, 5782 0094.
 • 3. oktoobril toimub viuaasta puhul kolmes kohas rändavate röövlindude vaatlemine ja pildistamine. Tähelepanuta ei jää ka teised rändlinnud. Oodatud on ka fotograafid. Tehtud fotodelt vaadatakse kohapeal olulisi määramistunnuseid ning hiljem näidatakse neid viuaasta kodulehel teistelegi. Vaatlused toimuvad iga ilmaga.
  - Läänemaal Põõsapea neemel kell 7.30-12, juhendab Uku Paal, telefon 5660 7992.
  - Pärnumaal Lao endise linnujaama juures (800 m enne Munalaiu sadamat) kell 8 - 13, juhendab Indrek Tammekänd, telefon 5271 365.
  - Tartumaal Mehikoorma tuletorni juures kell 9 - 14, juhendavad loodusfotograaf Arne Ader ja Urmas Sellis, telefon 503 4799.
 • 4. oktoobril algusega kell 8 saab koos Eesti parimate linnutundjatega linde vaadata Läänemaal Põõsaspea neemel. Vaatlust korraldab klubi Estbirding. Lisateave telefonil 526 3272.
 • 4. oktoobril toimub linnuvaatlus Hiiumaal. Kogunemine on kell 9.30 Kärdla Pritsumaja juures, kust sõidetakse Tahkuna poolsaarele. Juhendajaks on Hiiumaa linnusõbrad. Lisateave telefonil 5196 4284.
 • 3. ja 4. oktoobril saab päikesetõusust loojanguni vaadata värvuliste rännet ja tutvuda nende rõngastamisega Kabli linnujaamas Pärnumaal. Gruppidel tuleb ette teatada. Lisateave telefonil 5332 4271.
 • Linnuvaatlusretk toimub ka Tallinnas, selle aeg ja koht on täpsustamisel.