Lihavõtte linnuvaatluspäevad

Trüki

Kui möödunud pühapäeval vaadeldi linde vaid linnades, siis 4.-5. aprillil toimuval veel pikema tradtsiooniga lihavõtte linnuvaatluspäevadel võib linde vaadata linnas, metsas või kasvõi kodu aknast. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub neil päevil kõiki õue linde vaatlema ja lindude kevadist saabumist tervitama. Arvestades varajast kevadet on nädalavahetusel oodata palju linde ja üllatusi. Palume kohatud linnud kirja panna, igal liigil hinnata ka ligikaudset lindude arvu ning ära märkida piirkond, kus vaatlusi tehti. Tulemused saab mugavalt sisestada siinsamas elektroonilisse ankeeti. Palume seda teha võimalusel juba pühapäeval, sest esimene kokkuvõte vaatluspäevadest tehakse juba esmaspäeval. Interneti puudumisel võib tulemused saata ka postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu. Palume kõik tulemused edastada hiljemalt 9. aprilliks. Lisateave: riho.kinks@eoy.ee, 742 2195.
  Vaatluste vastuvõtmine on lõppenud!

Linnurekt Tartumaal Ilmatsalus

Laupäeval, 4. aprillil toimub juhendajaga linnuretk Tartumaal Ilmatsalus. Kohale sõidetakse kell 9.35 Tartu bussijaamast väljuva liinibussiga ning tagasi Tartusse kell 13.55 Ilmatsalust väljuva bussiga. Tulla võib ka oma autoga. Retke juhib Arne Laansalu. Selga ilmale vastav riietus! Lisateave telefonil 5782 0094.

Lihavõtte linnuretk ja viktoriin Tallinnas

Pühapäeval, 5. aprillil tähistatakse Eesti Vabaõhumuuseumis lihavõtteid. Kell 12 oodatakse kõiki huvilisi linnuvaatlusretkele muuseumi metsateedele ja kell 13.30 on Kuie koolimajas vahva rahvuslikus võtmes linnuviktoriin, kus auhinnaks linnu pesakast. Lisaks sellele on võimalik mune koksida ja värvida ning osaleda teistes muuseumi lihavõtte toimetustes. Lisateave veebilehelt www.evm.ee