Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Linnade linnuvaatluspäev

Trüki

Märtsikuu viimasel pühapäeval, sel aastal 29. märtsil, toimub traditsiooniline linnade linnuvaatluspäev. Linnades leiduvale linnurikkusele ja alanud rändlindude saabumisele tähelepanu juhtiv üritus on oma kandepinda järjekindlalt laiendanud. Möödunud aastal laekusid vaatlustulemused juba 21 Eestimaa linnast ning osavõtjaid oli üle 110. Kokku on 14 aasta jooksul ürituse raames linde jälgitud juba 39 linnas. Linnade linnuvaatluse stardipauk antakse juba kell 5.00 hommmikul. Varasest kellaajast ei tasu end siiski lasta heidutada, sest arvesse lähevad kõik linnuvaatlused, mis on tehtud kuni kella 13.00-ni.

Üritusest osavõtmiseks ei pea linnuretkel viibima kogu aja ning tundma ei pea kaugeltki kõiki meil esinevaid linnuliike. Peamine on vaid see, et leitakse kasvõi tunnikenegi aega linnades olevat linnurikkust imetleda ning kirja pannakse vaid need linnuliigid, kelle äratundmises täiesti kindlad oldi. Pühapäeva õhtuks koostatakse kokkuvõtted ja selgitatakse välja järjekordne kõige pikema liigiloendiga Eestimaa linn.

Linnade linnuvaatlus 2015 osalemise reeglid

Võistluse aeg: 5.00-13.00
Võistluse koht: enda poolt vabalt valitud linn

  1. Osalemiseks tuleb moodustada 2-5 liikmeline võistkond. Liik läheb kirja, kui seda näeb või kuuleb üle 50% võistkonna liikmetest (2-st 2, 3-st 2, 4-st 3 jne)
  2. Linnade linnuvaatlusel võib osaleda nii ökoretkena (jalgsi, jalgrattaga) kui mootorsõidukit kasutades.
  3. Arvesse lähevad üksnes need linnuliigid, keda nähti linna administratiivpiiridest lahkumata. NB! Kirja pandud linnud ise võivad olla linnast väljas.
  4. Elektrooniliste peibutusvahendite kasutamine on keelatud. Isetehtud häälitsused (nt. vilistamine) on lubatud.
  5. Linnade linnuvaatluspäeva tulemused tuleb edastada juba pühapäeva, 29. märtsi pärastlõunak, hiljemalt kell 16.00. Tulemused tuleb edastada e-postiga aadressil tarvo.valker@eoy.ee . Tulemustes tuleb ära märkida osalejate nimed, vaatlusalaks olnud linna nimi ning vastavalt ülal toodud reeglitele vaadeldud linnuliikide loend. Samuti palume ära märkida, kas linnuvaatlus toimus ökoretkena või kasutati võistluse käigus ka mootorsõidukit.

Ilusaid linnuelamusi soovides

Eesti Ornitoloogiaühing

Linnade linnuvaatluspäev 2014. aastal Haapsalus. Foto: Arvo Tarmula.