Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Linnuvaatluspäevadel loendati üle 170 000 linnu

Trüki

Nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch2014 oli pühapäeva pealelõunaks Eestis kokku loetud vähemalt 170 000 lindu 145 liigist. Võrreldes varasemate aastatega oli seekord tagasihoidlik hanede, laglede, kajakate ja värvuliste ränne, kuid nädalavahetusele langes arktiliste veelindude rände kõrgaeg. Seepärast oli üheks parimaks vaatluskohaks Põõsaspea neem Loode-Eestis. Sel aastal on Eesti Ornitoloogiaühingu koordineerimisel Põõsaspea neemel linnuloendust tehtud alates 1. juulist iga päev ning laupäev püstitas 88700 loendatud linnuga kogu hooaja päevarekordi. Seda vaatemängu sai jälgida umbes 70 kohale tulnud huvilist.

Esialgse kiirkokkuvõtte andmetel olid linnuvaatluspäevade kõige arvukamateks liikideks aul (61527 lindu), merivart (17887), valgepõsk-lagle (16966) ja viupart (15191). Kõige sagedamini nähtud liikideks olid rasvatihane, hallvares, pasknäär, suur-kirjurähn, hallrästas ja pöialpoiss. Suuri haruldusi vaatluspäevadel ei nähtud, kuid silma jäi mitu hilist rändurit nagu valge-toonekurg, suitsupääsuke, lepalind, väikekajakas, hänilane jt. Vaatluspäevadel nähti ka ühte aasta lindu jäälindu. Kurb ja ootamatu sündmus juhtus Viljandimaal, kus ühe talu õues lendas esimesi lennuharjutusi tegev noor kühmnokk-luik vaatleja silme all elektritraatidesse ja hukkus.

Nädalavahetusel tehtud linnuvaatluse tulemusi ootame 10. oktoobrini. Neid saab edastada siinsamas online vaatluvormi abil.

Täname kõki vaatlejaid ja vaatlusretkede juhendajaid ning Kristjan Adojaani ja 5DVison OÜ-d online vaatlusvormi loomise eest.

Lisateave:

Riho Kinks

hariduse ja teavituse spetsialist

Riho.kinks@eoy.ee

508 6690