EOÜ suvepäevadel osales 176 inimest

Trüki

28.-29. juunil toimusid Saaremaal Kihelkonnal EOÜ XVIII avatud suvepäevad, millest võttis osa 176 linnuhuvilist, neist koguni 46 lapsed ja noored. Kahe päeva jooksul toimusid tubased ettekanded Saaremaa linnu-uurimise ajaloost ja linnustiku eripäradest, linnu- ja kultuuriretked, võistlused, teadmiste proovid jm. Lapsed said kahe päeva jooksul perekond Hanni juhendamisel meisterdada ja mängida, noortele toimus maastikumäng ning ekskursioon Vilsandi saarele.
Esimese üllatusena toimus suvepäevadel sama päeva hommikul valminud jäälinnu joonisfilmi esilinastus. Teise üllatusena kuulutati õhtuse lõkke juures välja aasta lind 2015, kelleks on viu. Kolmanda üllatusena saabus otse Vilsandilt lõkkeõhtule muusikat tegema Jaan Tätte jr, kes tutvustas erinevatest maailmajagudest pärit parmupilli sugulasi. Lõpuks haaras kitarri ühingu direktor Andres Kalamees ise, kelle juhtimisel lauldi ühiselt jäälinnulaulu. Suvepäevade programmi lõpetas traditsiooniliselt kutsemeisterlikkuse võistlus. Algajate rühmas oli kõige tublim Margus Kupp. Edasijõudnute seas võitis taas ülekaalukalt Uku Paal.
EOÜ tänab kõiki vabatahtlikke, kes suvepäevade korraldamisel ja läbiviimisel abistasid. Erilised tänud kuuluvad perekond Hannile ja Peep Veedlale. Samuti täname toetajaid, kes andsid lahkelt auhindu, tänumeeneid, jäätist, kuivatatud kala, krõpse ja muud head ja paremat. Neist suurim tänu Keskkonnainvesteeringute Keskusele, kes toetas suvepäevi rahaliselt.

Väikest pildivalikut suvepäevadest saab vaadata Margus Kuppi galeriis aadressil www.snap.ee/user/vahvasodur/album/eou_suvepaevad_2014.