Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Rekordiline linnalinnuvaatlus

Trüki

30. märtsil 13. korda toimunud linnade linnuvaatluspäeva kordaminekule aitas kaasa soodne ilm ja varane kevad. Vaatlustulemused edastati koguni 21 linnast ning vaatlejaid oli 116, mis on vaatluspäevade rekordid. Esmakordselt olid esindatud Kiviõli, Mustvee, Narva ja Sillamäe. Linnades saadi kirja kokku 113 linnuliiki, mis on rohkem kui eales varem ja koguni 33 liiki enam kui näiteks eelmisel, hilisel kevadel. Pikima liigiloendiga Haapsalus saadi kirja 79 linnuliiki, mis on senise parima tulemuse (2008.a) kordamine.

Haapsalule järgnes linnade arvestuses Tallinn 78 liigiga ning 75 liiki saadi kirja Paldiskis. Tähelpanuväärne on ka Tartu 73 liigiga, mis on sisemaa linnade rekord. Varase kevade märke peegeldas mitmete rändurite rohkus - valge-toonekurg (esines 8 linnas), linavästrik (20 linnas), võsaraat (5 linnas) ning must-lepalind (6 linnas). Muuhulgas nähti ka esimest kivitäksi ja kukkurtihaseid (Tallinn, Tartu). Siiski oli ka teistpidi üllatusi. Suurimaks kindlasti see, et vaatamata mitme rannikulinna aktiivsele osavõtule ei saadud kusagil kirja sooparti. Tagasihoidlikult nähti ka varasaabuvaid kahlajaid - liivatüll vaid Haapsalus, merisk vaid Kärdlas, tikutaja vaid Tartus ja Tapal ning näiteks naaskelnokk puudus sootuks.

Ässliigid, keda nähti vaid ühes linnas:

Haapsalu: väikeluik, merivart, liivatüll, roohabekas,
Kärdla: merisk, vesipapp
Paide: kivitäks
Paldiski: punakurk-kaur, krüüsel
Põltsamaa: suurkoovitaja
Tallinn: kaelus-turteltuvi
Tartu: roo-loorkull, karvasjalg-viu
Tõrva: väikepistrik

Aitäh kõigile osalejatele!

Linnade linnuvaatluspäev 2014 tulemused