Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Linnade linnuvaatluspäev

Trüki

Iga aasta märtsikuu viimasel pühapäeval, seekord 30. märtsil, on traditsiooniline linnade linnuvaatluspäev.  Selle eesmärgiks on kutsuda üles märkama Eesti linnade linnurikkust. Loomulikult juhitakse tähelepanu ka juba täies hoos olevale rändlindude saabumisele. Linnalinnuvaatlusel saab osaleda igaüks. Tuleb vaid leida vähemalt üks sõber, kellega minna pühapäeval mõnda Eesti linna linde vaatlema ning sealt üles leida võimalikult palju linnuliike. Sel aastal on reeglites ka oluline muudatus - linnuvaatlusel võib liigelda võib vaid jalgsi või rattaga.

Stardipauk antakse juba kell 5.00 varahommikul, kuid sellest ei tasu end lasta heidutada, sest linnalinnuvaatlusel osalemiseks on aega kella üheni päeval. Tänavune linnade linnuvaatlus on järjekorranumbrilt juba kolmeteistkümnes. Juhime tähelepanu, et sel aastal on reeglites ka oluline muudatus - liigelda võib üksnes jalgsi või rattaga, mootorsõidukite kasutamine ei ole lubatud. Aastate jooksul on linnade linnuvaatluspäeval linde vaadeldud 35 Eestimaa linnas. Tänaseni ei ole veel kordagi osalenud Elva, Kiviõli, Kohtla-Järve, Kunda, Loksa, Mustvee, Narva, Narva-Jõesuu, Püssi, Sillamäe, Türi ning Võhma. Mullu osutus kõigi liigirohkemaks Tallinn. Läbi aegade on kõige pikema liigiloendiga linna tiitli endale saanud Haapsalu, kellele kuulub ka võistluse rekord - 2008. aastal saadi Haapsalus kirja koguni 79 linnuliiki.

Liigirohket linnalinnuvaatlust soovides

Eesti Ornitoloogiaühing

Linnade linnuvaatluspäev 2014 reeglid

Toimumise aeg: pühapäev, 30. märts kell 5.00-13.00
Toimumise koht: vaatlejate poolt vabalt valitud Eesti linn

1. Osalemiseks tuleb moodustada 2-5 liikmeline seltskond. Liik läheb arvesse, kui seda näeb või kuuleb üle 50% võistkonna liikmetest (2-st 2, 3-st 2, 4-st 3 jne).
2. Võistluse käigus liigeldakse üksnes jalgsi või jalgrattaga. Mootoriga sõiduvahendite (sh. ühistranspordi) kasutamine on keelatud. Autot või ühistransporti võib kasutada üksnes stardipaika jõudmiseks.
3. Arvesse lähevad üksnes need linnuliigid, keda vaadeldi linna halduspiiridest lahkumata. NB! Vaadeldud linnud ise võivad olla linnast väljaspool.
4. Elektrooniliste peibutusvahendite kasutamine on keelatud. Lubatud on üksnes isetehtud hääled (nt. vilistamine).
5. Linnalinnuvaatluse tulemused tuleb edastada pühapäeval, 30. märtsil hiljemalt kell 16.00 e-postiga tarvo.valker@eoy.ee. Tulemuses tuleb ära märkida osalejate nimed, vaatluskoht (linn) ning vastavalt reeglitele vaadeldud linnuliikide nimekiri.