Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Läti kalakotkastel pojad koorunud

Trüki

Kuigi kevad oli suhteliselt hiline, saabus esimene kalakotkas Läti veebikaamera pessa märtsi lõpus ja nädal hiljem tuli ka paariline. Eesti veebikaameratest võis esimesi kalakotkaid näha kolm nädalat hiljem. Nii polegi kummaline, et Eestis muneti ka munad samapalju hiljem.  Läti kalakotkapesa kohta on enam infot meie projektipartneri kodulehel.


Pilt: Molly LK foorumist

Kui Läti kalakotka pesas on elu olnud rahulik, siis seda ei saa öelda Eesti kahe jälgitava pesa kohta. Mulluse eduka aasta järel tundub, et Võrumaa jälgimisvõimalusega kalakotkapesas tänavu poegi ei tulegi. Mullu pesa asustanud isaslind (Madis) oli tänavugi esimesena kohal ja paariliseks ilmus talle ilma rõngasteta emaslind, kellele foorumi rahvas andis nime Oxana. Oxana munes isegi ühe muna, aga et mullune emalind Piret jõudis ka tagasi, siis läks suuremaks kakluseks, kus kord oli Oxana võitmas, siis jälle Piret. Lõpuks oli ka Madis Piretit ründamas, aga ometi jäi Piret võitjaks. Aga pikaks veninud selguse saamine päädis tühja pesaga (kus materjali all on ka üks muna ilmselt peidus). Pireti saatja on tal täiesti olemas, aga ei toimi. Kui võimalust avaneb, siis proovime selle ära võtta.
Teises Eesti kalakotkapesas Tartumaal areneb pesaelu omas rütmis ja umbes kolme nädala pärast võivad sealgi pojad kooruda. Isalind Ilmar on samuti saatjaga, aga ka selle toimimine pole päris veatu. Nii oleks seegi õigem eemaldada, kui pojad piisavalt suureks kasvavad. Ilmari pesa käisid himustamas mitmed teised linnud - merikotkad, võõrad kalakotkad, kanakull, tuuletallaja ja isegi sinikael-part. Aga isegi kaks korda suuremad merikotkad löödi pesast minema.
Samal ajal on merikotkaste Linda ja Sulevi pesas poeg nii suur, et võib tema rõngastamise peale mõelda.
Kaamerate ees toimunust saab hea ülevaate looduskalendri foorumite kaudu, kus igal kaameral on oma peatükk.
Kotkafotode näitus Ülemlinnud on oma viimases asukohas enne projekti lõppu, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses. Ilmselt jääb sinna kuni augusti lõpuni.