Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Linnade linnuvaatlus näitas hilist kevadet

Trüki

Pühapäeval, 31. märtsil toimunud linnalinnuvaatlus ehk linnadevaheline linnuralli näitas erakordselt hilist kevadet. Ürituse 12-aastase ajaloo jooksul jäi esmakordselt pikima liigiloendiga linnal ületamata 50 linnuliigi piir. Tänavusel linnalinnuvaatlusel osales 92 inimest, kes vaatlesid linde 20 erinevas Eestimaa linnas. Esmakordselt osalesid Abja-Paluoja, Antsla, Karksi-Nuia ning Maardu. Aastate jooksul on linnadevahelisest linnuvõistlusest osa võtnud 35 linna.

Seekordse linnadevahelise linnuvõistluse võitis Tallinn, kus saadi kirja 49 linnuliiki. Tasavägises võistluses edestati napilt Tartut ja Pärnut, kus märgati mõlemas 44 linnuliiki. Viie liigirikkama linna hulka kuulusid seekord veel Tapa (40) ning Kärdla (39).

Võistkondlikus arvestus kohtasid kõige enam linnuliike Tartus tegutsenud võistkond koosseisus Risto Mets, Mariliis Märtson, Margus Ots, Peeter Raudsepp ja Kaarel Võhandu ning Tallinnas vaadelnud seltskond – Madis Karu, Meelis Uustal ja Bert Rähni.

Meie linnades kohati kokku 80 linnuliiki ehk 11 liiki vähem kui mullu ja koguni 21 liiki vähem kui aastal 2008. Põnevamateks vaadeldud linnuliikideks olid väikepütt, vesipapp, laanepüü, tuuletallaja ning äsja saabunud valge-toonekurg. Hilisest kevadest annab tunnistust asjaolu, et meie linnades jäid seekord märkamata sellised tavapärased varakevadised saabujad nagu põldlõoke, kiivitaja, sookurg ning õõnetuvi.

EOÜ tänab kõiki linnade linnuvaatlusest osavõtjaid! Kindlasti toimub linnade linnuvaatlus ka järgmisel aastal, ikka tavapärasel märtsikuu viimasel pühapäeval.

Linnade linnuvaatluse tulemused 2002-2013
Linnade linnuvaatlus 2013 tulemused

Ässad ehk liigid, mida vaadeldi üksnes ühes linnas:

Haapsalu: lauk
Kuressaare: hallhani
Kärdla: väikekoskel, tõmmukajakas, musttihane
Lihula: kaelustuvi
Otepää: laanepüü, laulurästas
Paldiski: punapea-vart
Pärnu: vainurästas, roohabekas
Tallinn: ristpart, väikepütt
Tapa: piilpart
Tartu: valge-toonekurg, kanepilind
Tõrva: värbkakk