Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Varsti läheb kiireks!

Trüki

Kui kotkaste söötmiskohal hakkab tasapisi vaiksemaks jääma, siis kotkaste endi tähelepanu tõmbab nüüd enam pesa ümber toimuv. Seda muidugi neil, kellel on oma pesa olemas. Ülejäänud pole kas veel huvilised või pole veel jõudnud oma kodu asutada. Üht niisugust merikotkast, kes võiks sel kevadel pesitsemisega alustada, saab näha ka ESTLAT Eagles projekti rändekaardil ringi liikumas. See on Lätis, Kemeri Rahvuspargis püütud  viie aastane isane merikotkas A531 (seekord sai tema nimeks rõngakood kotka vasakus jalas).
Aga lähemalt saab igaüks jälgida merikotkaste pesaelu Lääne-Eestis üles seatud Linda ja Sulevi pesakaamera abil.


Sulev lesib pesas ja Linda remondib seina (pesakaamera pilt)

Viimastel päevadel on kotkad järjest enam pesa juures ja esimese munani võiks minna kümmekond päeva.
Linda ja Sulev on ka varem vaadeldavad olnud, siis kui nad veel vanas pesas pesitsesid. Aga uue pesa juurde sättisime piilukaamera alles tänavu talvel. Linda on koorunud kahepojalises pesakonnas Alam-Pedja looduskaitsealal 1998. aastal ja teadaolevalt on ka tema pesast igal aastal kaks poega välja lennanud. Sulevi ajalugu me ei tea, sest temal pole rõngaid jalas.

Kui täna veel pole rändekaardil rännet märgata, siis üsna varsti peaks esimesed tõttajad alustama. Aga kes on esimene?