Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Merikotkaid on lihtsaim vaadelda veebi vahendusel

Trüki

Nii nagu mullu talvel, saab ka tänavu vaadelda kotkaste talvisel toitmispaigal toimuvat otse reaalajas. Seda koos häälega, kuigi mikrofon asub toitmiskoha keskmest umbes 30m eemal. Platsile piiluma pääseb siit. Kotkaid hakati toiduga kohale meelitama juba novembri teisest poolest ja kaamerat proovisime käima saada esimest korda  detsembri algul. Kahjuks olid suve jooksul tekkinud mitmed tehnilised probleemid ja nii me ei saanudki pilti internetti enne kui 29. detsembri õhtul. Ja ega sellega veel viperused ei lõppenud, korra jooksis kaamera tarkvara kokku ja siis ei jäänud muud üle, kui pidi kohapeal voolu korraks välja lülitama. Nüüdseks on tarkvara uuendatud ja loodetavasti jääb kaamera tööle.

Kotkad on meiega hästi koostööd teinud, sest pea kogu aeg on mõnda platsil näha ja kõige enam on kaadris olnud üheksa merikotkast. Enamasti on neid siiski vähem.


Fotod: Bea (foorumist)

Sula ilmaga on platsile viidud toit kiiresti ära söödud, ronkade abiga muidugi. Toiduks on kas jahimeestelt saadud metsloomade jäänused või ka liikluses hukkunud loomad ja vahest kala.
Kasutame üht parimat veebikaamerat üldse, sellel on nii liigutamise kui zuumimise võimalus ja meie eesmärk on ära lugeda võimalikult palju kotkaste jalarõngaid. Kaamerat juhivad valitud vabatahtlikud. Esimese nädalaga käisid söömas enamasti Soome päritolu merikotkad ja vaid kaks Eesti rõngastega lindu. Osad neist on meie vanad tuttavad eelmisest aastast ja varemastki. Enamus kotkaid on siiski rõngasteta ning nende sünnimaad me ei tea. Looduskalendri Foorumis on enamus sündmusi salvestatud ka piltide või videona ja sealt saab päeva jooksul toimunust hea ülevaate. See foorum toimib ingliskeelsena.
Mulluse aasta kokkuvõtet saab lugeda siit.