Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Noore looduskaitsja aumärgiga tunnustati Paul Hunti

Trüki


1. detsembril andis keskkonnaminister Keit-Pentus Rosimannus Tallinnas üle Noore looduskaitsja aumärgid. Teiste seas sai selle tunnustuse osaliseks ka EOÜ liige Paul Hunt. Selle märgiga tunnustatakse suure loodushuviga aktiivseid kuni 26-aastaseid noori, kes on kaasa löönud looduskaitsealases tegevuses ja kes väärivad teistele eeskujuks seadmist.

„Looduse kaitsmisel on riigi poolt kehtestatud reeglitest ja keeldudest tähtsamgi igapäevane kultuurne, väärtustav ja hoidev suhtumine meid ümbritsevasse. See kujuneb eeskujude ja õppimise kaudu. Täna tunnustuse saanud noored looduskaitsjad on olnud tublid nii Eesti looduse kaitsmisel, kui teiste noorte innustamisel,“ rääkis keskkonnaminister.

Setomaalt pärit Paul on silma paistnud entusiastliku ja vabatahtliku tegevusega mitmel rindel. Ta osaleb lindude uurimisel ja seiretegevustes, ta on mitmel pool Eestis viinud läbi linnuõpet, korraldanud talgud must-toonekure elupaikade korrastamiseks, osaleb röövlindude uurimise töörühmas jm. Eriti tänuväärne on Pauli tegevus oma kodukandis, kus ta on nakatanud linnuhuviga palju noori, korraldanud linnupäevi lastele ja täiskasvanutele ning piirkonna elanikele looduse vahendamiseks loonud mittetulundusühingu Kuule ja Näe. Eesti kagunurgas alustas Paul ka üsna töömahukat röövlindude seiret püsivaatlusalal. Oluline on märkida, et Paul teeb kõiki neid asju enamasti vabatahtlikuna.

2012. a. valiti Paul Hunt Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi presidendiks, kus ta on samuti väga aktiivselt tegutsenud. Lisaks on ta abiks Emajõe lodjal Jõmmu ning Kotkaklubis. Pauli hobiks on fotograafia ja tema loodusfotod on konkurssidel ka äramärgitud. Seda kõike jõuab Paul teha õpingute kõrvalt Tartu Ülikoolis, kus ta on ökoloogia ning elustiku kaitse eriala teise kursuse tudeng.

Fotod: Jane Vako